#VolleyNews: Już wkrótce odbędzie się pożegnanie Pawła Zagumnego

ZagumnyPaweł Zagumny jest legendą polskiej siatkówki. Przez długi czas na świecie nie było takiego drugiego rozgrywającego jak Guma. Jednak w karierze zawodnika przychodzi taki czas, kiedy postanawia odwiesić biało-czerwoną koszulkę w szafie.

Jednak zanim Guma oficjalnie zakończy karierę w reprezentacji, będzie miał szansę pożegnać się z kibicami. W drugi piątek oraz drugą niedzielę września rozegrany zostanie Mecz Gwiazd. Na początku weekendu zawodniczki, zawodnicy oraz byli profesjonalni siatkarze przyjadą do Gdyni, a dwa dni później – do Katowic, by tam wziąć udział w rozgrywkach.

Jak przyznał Zagumny, ciężko jest mu pożegnać się z narodowym zespołem. Przyznaje jednak, że jest szczęśliwy, że jego ostatnim pojedynkiem był mecz finałowy złotych Mistrzostw Świata.

Żal rozstawać się z grą w kadrze narodowej, ale trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Mój ostatni mecz w reprezentacji był jednocześnie finałem Mistrzostw Świata, więc wspomnieniem mam najlepsze z możliwych. Czasu nie oszukam, nadszedł moment na przekazanie gry młodszym zawodnikom. Mamy mocne zaplecze, więc o przyszłość drużyny się nie obawiam – przyznał Paweł Zagumny.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki. Jak powstał pomysł na rozegranie meczu pomiędzy gwiazdami polskiej i międzynarodowej siatkówki?

Początkowo miało to być spotkanie między gwiazdami polskiej i zagranicznej siatkówki. Jako, że czas wydarzenia zbiegł się mniej – więcej z momentem mojego odejścia z reprezentacji, to zaproponowano, by te dwa mecze były moimi pożegnalnymi. To bardzo miły gest – dodał wielokrotny reprezentant Polski.

Wśród zaproszonych na mecz nie zabrakło tych, którzy znani byli przed wieloma laty, ale także tych obecnie znanych postaci z siatkarskich boisk. Kibice, którzy przyjadą do Trójmiasta bądź stolicy Śląska, będą mieli okazję zobaczyć na żywo m.in. legendę Sbornej, Siergieja Tietiuchina, Kubańczyka z polskim paszportem, Wilfredo Leona. Z kolei po polskiej stronie parkietu pojawi się Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Piotr Gruszka, Piotr Nowakowski czy Łukasz Kadziewicz, a także wielu innych znakomitych gości.

Jestem bardzo szczęśliwy, że praktycznie żaden z zaproszonych przeze mnie gości nie odmówił przyjazdu do Polski. Chociaż część zawodników jest już na sportowej emeryturze, to zapewniam, że poziom spotkania będzie bardzo wysoki. Dla kibiców będzie to znakomita okazja, by w jednym miejscu i czasie zobaczyć wiele gwiazd polskiej i zagranicznej siatkówki, dlatego zapraszam wszystkich do hal w Gdyni i Katowicach – zakończył siatkarz.

Warto przypomnieć, że Paweł Zagumny o zakończeniu siatkarskiej kariery w barwach Polski podjął w czerwcu tego roku.

Źródło: sport.pl / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz