#VolleyNews: To już koniec?

 

Reprezentacja Kanady kończy pewien etap. Jeden z najlepszych zawodników, atakujący Gavin Schmitt, postanowił zrezygnować z gry w reprezentacji.

Gavin Schmitt zdecydował, że w 2017 roku nie będzie reprezentował swojego kraju w kadrze narodowej. Jako powód swojej decyzji podaje względy zdrowotne:

"Musiałem wybrać – kariera klubowa lub reprezentacyjna. I chociaż łatwiej byłoby mi grać w kadrze, bo byłbym w domu, zdecydowałem, że chcę wypełnić kontrakt i poświęcić się grze w klubie."

Ostatni czas był dla Gavina bardzo trudny. Kontuzja wykluczyła go z gry prawie na cały sezon. Na szczęście udało mu się powrócić do sprawności na okres Igrzysk Olimpijskich. Niestety, problemy zdrowotne pojawiły się ponownie, co zmusiło atakującego do kolejnej przerwy w grze. Teraz powoli wraca do zdrowia i jeśli wszystko pójdzie dobrze, wkrótce pojawi się na boisku w barwach Asseco Resovii Rzeszów. 

Zmusiło to zawodnika do podjęcia decyzji o rezygnacji z gry w reprezentacji. Jak sam jednak zapewnia, nie jest powiedziane, że to pożegnanie na zawsze:

"Nie jest powiedziane, że nie zagram już nigdy. Tego nie wiem. Może wrócę, może nie. Na chwilę obecną jednak myślę, że to dobra decyzja, również dla drużyny. Nie chcę zamykać za sobą żadnych drzwi, bo nigdy nie wiem, co stanie się w przyszłości."

Schmitt wyjaśnia, że Kanada potrzebuje nowego atakującego, a teraz będzie konieczność jego znalezienia. Zapewnia, że trzyma mocno kciuki za drużynę. W życiu każdego sportowca przychodzi jednak czas, w którym musi podjąć trudną decyzję o rezygnacji, a ten czas dla niego właśnie nadszedł. 

Gavin Schmitt zadebiutował w Reprezentacji Kanady w 2007 roku. W tym okresie jego drużyna narodowa wywalczyła m.in. srebrny medal Mistrzostw Strefy NORCECA (2013) i brązowy medal Igrzysk Panamerykańskich (2015). 

Źródło: inf.własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz