#VolleyNews: Jurij Gladyr oficjalnie zawodnikiem drużyny z Bełchatowa

gladyrOstatnim zawodnikiem, który przed startem sezonu dołączył do PGE Skry jest aktualny mistrz Polski – Jurij Gladyr. Siatkarz z ukraińskim paszportem podpisał z zespołem z Bełchatowa kontrakt, który będzie obowiązywał do zakończenia sezonu.

Urodzony w Połtawie środkowy karierę rozpoczął w ukraińskiej drużynie Azot Czerkasy, z którą w 2006 roku zdobył mistrzostwo kraju. Po dwóch latach ponownie został mistrzem ligi ukraińskiej, ale już z zespołem ze stolicy – Lokomotiv Kijów. W 2008 roku związał się z AZS Politechniką Warszawską, z której po roku przeniósł się do zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jej barwy reprezentował przez 7 lat i to z nią świętował największe sukcesy: mistrzostwo Polski (2016), Puchar Polski (2013, 2014), wicemistrzostwo kraju (2011, 2013) czy trzecie miejsce w lidze (2012).

– Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania kontraktu z takim zawodnikiem jak Jurij Gladyr. Wysokie umiejętności siatkarskie, doświadczenie, walka i skuteczna gra dla swojej drużyny – to cechy, które go charakteryzują, a dla nas są bardzo ważne. Przed samym rozpoczęciem treningów znaleźliśmy się w dość nietypowej sytuacji, ponieważ w składzie mieliśmy tylko trójkę środkowych. Wytrwale szukaliśmy najlepszego rozwiązania i jestem przekonany, że Jurij Gladyr będzie pełnił bardzo ważną rolę w drużynie PGE Skry Bełchatów – mówi prezes Konrad Piechocki.

źródło/fot: skra.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Joanna Kosińska

Joanna Kosińska

Studentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, której największą pasją jest sport. Miłością do siatkówki zarażona przez tatę, który jakieś 15 lat temu ulubione dobranocki w telewizji przełączał na plusligowe spotkania ;)

Dodaj komentarz