#VolleyNews: Grupowi rywale Polaków zagrają sparingi

flaga-Rosja1Rosjanie zakończyli swoją przygodę z tegoroczną Ligą Światową jeszcze przed finałowym turniejem. Wówczas kapitan Sbornej stwierdził, że ten czas można poświęcić na przygotowania. Teraz okazuje się, że brak awansu do Final Six nie odbije się zbyt mocno na rosyjskiej kadrze. Dlaczego?

Rosjanie do Rio de Janeiro polecą dopiero pod koniec lipca. W dniu ich wylotu zostanie zaprezentowany ostateczny skład, który zagra podczas igrzysk. Zatem kibice Mistrzów Olimpijskich muszą uzbroić się w cierpliwość, bo informacja zostanie przekazana dopiero 28.07.br. Jak na razie jedno jest pewne – w Rio Sborna zagra dwa mecze towarzyskie.

Pierwszy sparing został zaplanowany na ostatni dzień lipca. Wtedy podopieczni Władimira Alekny zagrają przeciwko Włochom. Ponadto czeka ich pojedynek z aktualnymi Mistrzami Europy. Jednak dokładniejsza data meczu nie jest jeszcze znana.

Męska reprezentacja wylatuje do Rio de Janeiro 28 lipca i ostateczny skład będzie podany także tego samego dnia. Jeśli chodzi o sparingi, z Włochami zagramy 31 lipca, a z Francją jeszcze negocjujemy. Pomimo tych dwóch pojedynków zaplanowany jest także trzeci mecz towarzyski – wyjaśnił Roman Stanisławow, menadżer rosyjskiej ekipy.

Warto zaznaczyć, że Rosjanie w Rio de Janeiro w swojej grupie zmierzą się z Polską, Argentyną, Kubą i Egiptem.

Źródło: rsport.ru / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz