#VolleyNews: Gavin Schmitt – „Nie przyjechaliśmy tu jako turyści, walczymy o medal”

SchmittAs TJ’a Sandersa zakończył mecz przeciwko Włochom, którym Kanada wywalczyła sobie miejsce w ćwierćfinale. Głównym „ojcem” tego sukcesu jest jednak Gavin Schmitt, który poprowadził swoją reprezentację do zwycięstwa. 

Jego 25 punktów zdobytych w ostatnim meczu grupowym może być sygnałem dla Rosjan – rywali ćwierćfinałowych Kanadyjczyków – że tego przeciwnika nie należy lekceważyć.

„Nasz cel to trzymać tę dobrą dyspozycję. Walczymy o medal, nie przyjechaliśmy tu jako turyści. Zobaczymy jak daleko będziemy w stanie zajść” – powiedział Schmitt.

Jego kolega z drużyny, Frederic Winters, ma podobne zdanie:

„Miło jest pokonać tak dobry zespół jak Włochy. Mogliśmy kontrolować nasze przeznaczenie poprzez wygraną, więc odczuwaliśmy dużą presję. Na nich nie spoczywała żadna presja, bo i tak wygrali grupę. Zagraliśmy jednak dobrze, byliśmy skupieni, szczególnie w pierwszym i drugim secie”.

Teraz na Schmitta i jego kolegów czekają Rosjanie. Jak sądzicie, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Źródło/Fot.:worldofvolley.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz