#VolleyNews: Formuła Młodej Ligi jak w poprzednim sezonie

Młoda Liga - logoWszyscy działacze siatkarskich związków starają się uatrakcyjnić ligowe rozgrywki. Zmienia się Plusliga, za to w Młodej Lidze pozostają rozwiązania wprowadzone w zeszłym roku, co chyba najlepiej świadczy o tym, że są dobre. 

W Młodej Lidze został utrzymany podział uczestników na grupy wedle kryterium położenia geograficznego(Północ – Południe). I tak 14 zespołów zostanie podzielone na dwie grupy.

W grupie A zagrają: aktualni mistrzowie Młodej Ligi, klub Jastrzębski Węgiel, oraz Zaksa Kędzierzyn-Koźle, BBTS ATH Bielsko-Biała, Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, Effector Kielce i Cuprum Lubin.

W grupie B zmierzą się ze sobą: RCS Cerrad Czarni Radom, Lotos Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska, AZS Częstochowa oraz PGE Skra Bełchatów.

W fazie zasadniczej każda drużyna spotka się z każdą drużyną ze swojej grupy. Rywalizacja obejmie dwie rundy. Do fazy Play Off awansują cztery najlepsze zespoły z obu grup. Pozostałe drużyny zakończą sezon i będą sklasyfikowane w tabeli na miejscach 9-14. Tytuł młodzieżowego mistrza Polski mężczyzn do lat 23. zdobędzie tryumfator turnieju finałowego. Rozgrywki Młodej Ligi rozpoczną się w październiku.

źródło: effectorkielce.com.pl/ oprac.własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz