#VolleyNews: Finał Męskiego Tygodnia w Kędzierzynie-Koźlu

 

W ubiegłą niedzielę w kędzierzyńskim centrum handlowym, Odrzańskie Ogrody zawodnicy Zaksy spotkali się ponownie ze swoimi kibicami. Spotkanie to zwieńczyło akcję Męskiego Tygodnia wpisującą się w projekt Movember, w który aktywnie włączyli się siatkarze z Opolszczyzny. 


Movember to akcja, do której siatkarze z naszej rodzimej ligi chętnie przyłączają sie od kilku lat. W listopadzie panowie zapuszczają wąsy. Inicjatywa ta ma się przyczynić do wzrostu świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, w tym raka prostaty. W Polsce organizacją tej akcji zajmuje się Fundacja "Kapitan Światełko"

Obserwując swoich ulubieńców "w akcji" kibice nie mogli nie zauważyć pięknych wąsów zapuszczanych przez siatkarzy. W czasie niedzielnego spotkania podopieczni Ferdinando De Giorgi również namawiali do badań profilaktycznych. 

W akcję Movember jestem zaangażowany już trzeci rok i cieszę się, że w tym roku także ZAKSA zdecydowała się na wsparcie projektu. Postanowiłem zapuścić wąsy, żeby sprowokować rozmowy o raku prostaty i konieczności przeprowadzania badań ."   –  przyznał Dawid Konarski.

Fani mogli porozmawiać nie tylko z wspomnianym wyżej Dawidem Konarskim, ale i drugim atakującym Zaksy Grzegorzem Boćkiem oraz z Benjaminem Toniuttim, Kevinem Tillie, Łukaszem Wiśniewskim, Rafałem Buszkiem, a także samym trenerem aktualnych mistrzów Polski, Ferdinando De Giorgi.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla podczas minionego tygodnia mogli poddać się darmowym i specjalistycznym badaniom. W Odrzańskich Ogrodach zrobiło to kilkudzięsięciu panów. Ponad to do ich dyspozycji byli także specjaliści gotowi, by udzielić porad co do diagnostyki i profilaktyki typowo męskich schorzeń.

 

źródło: zaksa.pl/ oprac.własne

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz