VolleyNews: Duże zmiany w Trentino!

Trentino Volley/ fot. trentinovolley.itPlotki transferowe nie cichną, a wręcz jest ich coraz więcej! Często pojawia się w nich Diatec Trentino, jeden z najlepszych zespołów we Włoszech i na świecie oraz srebrna drużyna ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Jedni zawodnicy przychodzą, inni zostają, a jeszcze inni odchodzą… 

Od następnego sezonu szeregi Diatec Trentino zasili Jan Stokr. Klub oficjalnie zaprezentował doświadczonego atakującego jako swego zawodnika. Czech powraca do drużyny z Trydentu. To z nią odniósł największe sukcesy: tryumf w Lidze Mistrzów i dwukrotne Mistrzostwo Włoch. Przez ostatni sezon Jan Stokr był zawodnikiem koreańskiego Suwon KEPCO Vixtorm.

To jeszcze nie koniec doniesień z Trentino. Manager zespołu Bruno Da Re poinformował, że blisko finalizacji jest transfer do klubu Matteo Piano! Obecnie środkowy jest zawodnikiem Modeny Volley, wszystko wskazuje jednak na to że nie potrwa to już długo. Manager jednakże stwierdził, że nie oznacza to iż klub pożegna się z Belgiem Simonem van De Voorde. Zdementował także plotki o odejściu libero Massimo Colaci do Sir Safety Perugia. Włoską drużynę definitywnie opuszcza za to Matej Kazijski, który powraca do Japonii.

Bruno Da Re przyznał, że klub nie szuka nowego trenera dementując jednocześnie plotki o tym, że wodzę w Trentino obejmie Angelo Lorenzetti. Wydaje się zatem, że drużynę dalej prowadzić będzie Radostin Stoytchev.

Manager przyznał, że transfer Stokra ma zrekompensować odejście Mitara Djurića. Na liście życzeń Diatec Trentino są jeszcze: Simone Giannelli, Filippo Lanza, Tine UrnautSebastian Solé, Tiziano i Daniele Mazzone. Bruno Da Re poświęca jednak najwięcej uwagi rzeczonemu transferowi do Trentino Flippo Lanzy!

Co wyjdzie z tego całego zamieszania? Odpowiedź już w najbliższym sezonie klubowym!

źródło: worldofvolley.com/ oprac. własne

 fot: trentinovolley.it

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz