#VolleyNews: Doping w PlusLidze?

 

Niestety, tym razem tytułowy doping nie oznacza kibiców. Jak można przeczytać na stronie Metropolii Bydgoskiej, jeden z zawodników Łuczniczki Bydgoszcz, jest podejrzany o stosowanie niedozwolonych środków dopingujących.

 

W meczu 19. kolejki pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz a Espadonem Szczecin, w czternastce meczowej gospodarzy zabrakło Jakuba Rohnki. Polska Agencja Antydopingowa poinformowała, iż w ubiegłym miesiącu, badanie pobranej od przyjmującego próbki, wykazało obecność w organiźmie zawodnika środek Metyloheksanaminę. Substancja ta jest środkiem stymulującym, stosowanym w suplementach diety. 

Klub na swojej stronie internetowej zamieścił w tej sprawie jedynie krótkie oświadczenie:

"Klub Łuczniczka Bydgoszcz informuje, że Jakub Rohnka został zawieszony w prawach zawodnika za naruszenia zasad przepisów antydopingowych.

Do momentu oficjalnego stanowiska Polskiej Agencji Antydopingowej klub nie komentuje sprawy. Zawodnik ma prawo do odwołania się."

 

źródło: metropoliabydgoska.pl / luczniczkabydgoszcz.pl 

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.