#VolleyNews: Dawid Murek z niecierpliwością czeka na pierwszy mecz

Dawid MurekW przyszłym sezonie 39-letni zawodnik zagra w debiutującej drużynie w PlusLidze – w Espadonie Szczecin. Zobaczcie, co ten niezwykle doświadczony gracz powiedział przed rozpoczęciem rozgrywek.

Warto na początek wspomnieć o tym, iż zespół ze Szczecina to mieszanka zawodników bardzo doświadczonych takich jak właśnie Dawid Murek, Michał Ruciak czy Marcin Wika z graczami, którzy dotychczas mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności najwyżej w I lidze. „– Jesteśmy sporą niewiadomą tej edycji PlusLigi. Mamy w swoim składzie wiele znanych nazwisk z Polski i zagranicy. Teraz spora rola trenera w tym, żeby to wszystko dobrze poskładać. Miejmy nadzieję, że będziemy sprawiać wiele przyjemności i wiele niespodzianek w tegorocznej PlusLidze. Myślę, że jesteśmy zespołem, który ma potencjał i który może sprawić wiele radości swoim kibicom. Musimy poczekać na początek rozgrywek, bo mówienie takich deklaracji przed sezonem jest czymś naormalnym – trzeba jeszcze potwierdzić je na boisku.” – powiedział Dawid Murek.

Każdy z zespołów w inny sposób przygotowuje się do sezonu, jednak wszyscy rozgrywają mecze kontrolne, w których trener sprawdza swoich graczy. Zawodnikom ze Szczecina nie najlepiej szło w tych pierwszych wspólnych spotkaniach. Mimo to doświadczony gracz mówi, iż sparingi nie muszą być wyznacznikiem całego sezonu. Dopiero po pierwszym meczu cały klub będzie wiedział coś na temat ich formy.

Dawid Murek grał w najlepszych klubach głównie w Polsce ale i na świecie, jednak grę w beniaminku nie traktuje w żaden sposób jak cofnięcie się w swoich umiejętnościach. Tym bardziej, iż będzie on grał na pozycji libero, a nie ataku jak dotychczas.

A co gracz myśli o poszerzeniu ligi z możliwością awansu i spadku? „– Otwarcie ligi jest największym atutem, którego będę bronić. Ta zmiana pozwala na rywalizację, jaka była w pierwszych latach PlusLigi i na wprowadzenie spadków i awansów. Wtedy cały czas jest walka, każdy gra na maksimum swoich możliwości, a nie patrzy na to, że liga jest zamknięta i tak naprawdę nie trzeba nic robić, bo tak czy siak jest się w ekstraklasie. Jestem jak najbardziej za otwarciem rozgrywek i zdrową rywalizacją do samego końca.” – przyznał siatkarz.

Zawodnik określił też swój prywatny cel. „ – Fajnie byłoby na koniec być w ósemce. Jeżeli będziemy w ósemce, to myślę, że będzie to taki spory sukces tego zespołu.” – zakończył Dawid Murek.

źródło: plusliga.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Patrycja Skalska

Patrycja Skalska

Jestem zwykłą polską nastolatką po uszy zakochaną w sporcie, a przede wszystkim siatkówce. Jedną z moich większych pasji jest fotografia. Uwielbiam pokazywać kibicom mecze moimi oczami. Moim największym sukcesem jest to, iż prowadzę Oficjalny Fan Page Piotra Nowakowskiego na facebooku :) Moje główne motto życiowe brzmi "nie ma rzeczy niemożliwych"

Dodaj komentarz