#VolleyNews: Ciąg dalszy informacji w odnośnie badań antydopingowych Jakuba Rohnki

 

Tydzień temu na naszej stronie informowaliśmy o podejrzeniach przyjmowania niedozwolonych substacji przez Jakuba Rohnkę. Zawodnik do czasu wyjaśnienia sprawy został zawieszony w prawach zawodnika przez swój klub. Dziś ciąg dalszy informacji na ten temat.


W ramach 16. kolejki plusligowych batalii ONICO Warszawa gościła na swoim boisku zespół Łuczniczki Bydgoszcz. Po zakończonym meczu pobrano od Jakuba Rohnki próbkę. Wykazała ona obecność metyloheksanaminy, której zawodnicy nie mogą przyjmować. Jej działanie zbliżone jest do adrenaliny i efedryny. Często znajduje się także w składach odżywek dla osób prowadzący aktywny tryb życia. 

Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA), Michał Rynkowski oświadczył, iż Jakub Rohnka nie złożył wniosku o przebadanie próbki B. Oznacza to przejście do właściwego etapu postępowania dyscyplinarnego. Rozprawa podczas której zawodnik ma złożyć wyjaśnienia odbędzie się 28 lutego. Być może na ostateczne decyzję, co do przyszłości siatkarza trzeba będzie poczekać dłużej. Jeśli przyjmujący nie złoży wyjaśnień w jakkiejkolwiek formie będzie to równoznaczne z jego dwuletnią dyskwalifikacją.

źródła: PAP / polsatsport.pl 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.