#VOLLEYNEWS: Być albo nie być Effectora Kielce

Effector KielceDziś o 18:00 Effector Kielce zmierzy się z drużyną Jastrzębskiego Węgla. Będzie to ostatnia szansa dla kielczan, aby wywalczyć piąte zwycięstwo, które jest wymogiem dla pozostania w PlusLidze.

Drużyna z Kielc znajduje się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli, a ich sytuacja nie wygląda różowo. Jeżeli nie wygrają dzisiaj z Jastrzębskim Węglem, nie spełnią bardzo istotnego wymogu pięciu zwycięstw, znajdującego się w REGULAMINIE PROFESJONALNEGO WSPÓŁZAWODNICTWA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN. Przepis brzmi: Zarządzający może nie dopuścić Klubu do rozgrywek ligi zawodowej w następnym sezonie rozgrywkowym w przypadku określonym w § 12 ust. 1 lit. k), to jest gdy Klub prezentuje poziom sportowy, obniżający atrakcyjność rozgrywek ligowych, za który uznaje się wygranie przez drużynę mniej niż 5 meczów w sezonie, przy jednoczesnym przegraniu większości meczów w stosunku 3 : 0 lub 3 : 1, a także zajęcie ostatniego miejsca w tabeli rozgrywek ligi zawodowej na koniec sezonu. Tak więc sytuacja jest naprawdę trudna.

– Nie chcemy, żeby nasze sprawy były załatwiane przy zielonym stoliku, dlatego musimy wygrać – mówi przed meczem trener Dariusz Daszkiewicz.

Doskonałą sytuacją do zdobycia upragnionego zwycięstwa był ubiegłotygodniowy mecz przeciwko BBTSowi Bielsko-Biała. Kielczanie jednak nie pokazali się z najlepszej strony w tym spotkaniu.

– To był jeden z naszych najgorszych meczów. Właściwie wszyscy zawodnicy zawiedli. Nie podjęliśmy walki, ale nie możemy już o tym myśleć – twierdzi Adrian Buchowski.

– Były momenty dobrej gry, a za chwilę wpadaliśmy w czarną dziurę i traciliśmy po pięć, sześć punktów z rzędu. To wynika z jakości treningów. Przez ciągłe kontuzje, które nam się przytrafiały, trenowaliśmy w bardzo okrojonym składzie – tłumaczy szkoleniowiec kieleckiej drużyny.

Dzisiaj, Effector Kielce zmierzy się z ekipą Jastrzębskiego Węgla, która nie jest łatwym przeciwnikiem. Jastrzębianie zajmują 7. miejsce w tabeli i mają aż o 23 punkty więcej niż przyjezdni. Na korzyść kielczan wpływa jednak fakt, że w przeciwieństwie do nich, rywale nie mają już o co walczyć. Bez względu na wynik tego spotkania zakończą rundę zasadniczą na siódmej pozycji. Czy Effectorowi uda się wywalczyć piąte, niezbędne im zwycięstwo? Przekonamy się już niedługo.

Jastrzębski Węgiel – Effector Kielce – dziś, godzina 18:00

transmisja: Polsat Sport

źródło: effectorkielce.com.pl/inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Roksana Jankowska

Roksana Jankowska

Moje życie kręci się wokół sportu. Od lat wierny kibic żużlowy, piłkarski i oczywiście siatkarski. Piszę od zawsze, kocham to, a swoją przyszłość pragnę związać z dziennikarstwem. Lubię podróże - te prawdziwe i te w równoległą, książkową rzeczywistość. Moim marzeniem jest wyjazd do Buenos Aires.

Dodaj komentarz