#VolleyNews: Bracia Shoji znów razem

Erik ShojiMłodszy z rodzeństwa podążył śladami brata i dołączył do szóstego zespołu ostatniego sezonu ligi rosyjskiej.

 

 

 

 

 

 

 

Kawika i Erik Shoji po raz trzeci w karierze zagrają po jednej stronie boiska na ligowych parkietach, a po raz pierwszy decydują się na jeden kierunek w tym samym sezonie. Wcześniej Amerykanie wspólnie bronili barw Uniwersytetu Stanforda – w 2007 roku w lidze uniwersyteckiej zadebiutował starszy o dwa lata Kawika, po trzech latach skład uzupełnił Erik. Następnie również z kilkuletnią różnicą bracia zaczęli oddzielnie podbijać profesjonalne ligi w Europie, aż w końcu trafili na siebie w niemieckim Berlin Recycling Volleys, w którym obaj odnosili sukcesy w lidze krajowej jak i poza nią.

Od nowego sezonu bracia Shoji będą reprezentować Lokomotiv Novosibirsk. Jako pierwszy z klubem został połączony Kawika, który podpisał kontrakt z rosyjskim klubem już w maju. Niedługo transfer ma się potwierdzić także w przypadku zdolnego libero.

 

 

 

 

Źródło: worldofvolley.com, fivb.org

 

 

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz