#VolleyNews: Belgia wywalczyła awans na MŚ

 

Od środy w Belgii sześć zespołów walczyło o zdobycie awansu na finały mistrzostw świata, które odbędą się we wrześniu 2018 roku. Mistrzostwa globu zostaną rozegrane we Włoszech i Bułgarii, a jedno wolne miejsce na ten turniej zajęli Belgowie. Na MŚ kibice nie zobaczą brązowych medalistów, Niemców.

We wcześniejszych turniejach kwalifikacyjnych bezpośredni awans na mistrzostwa świata uzyskały drużyny: Finlandii, Francji, Holandii, Rosji, Serbii i Słoweni. Z kolei o kwalifikację w belgijskim Kortrijk zmierzyły się zespoły Białorusi, Belgii, Estonii, Hiszpanii, Niemiec oraz Słowacji. Choć do ostatniego pojedynku tego turnieju, żadna z ekip nie była pewna awansu, to z najlepszej strony pokazali się gospodarze, którzy z kompletem zwycięstw wywalczyli kwalifikację do przyszłorocznych MŚ.

Końcowe zestawienie drużyn:
1. Belgia – 15 pkt awans na mistrzostwa świata
2. Estonia – 10 pkt
3. Niemcy – 8 pkt
4. Słowacja – 6 pkt
5. Hiszpania – 5 pkt
6. Białoruś – 1 pkt

Na mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii kibice będą mogli także oglądać grę reprezentacji Japonii i Australii, które zdobyły kwalifikację podczas turnieju AVC. Te dwa zespoły w walce o awans mierzyły się z ekipami Tajwanu, Tajlandii i Nowej Zelandii. W dniach 10-14 sierpnia w Iranie zostanie rozegrany drugi turniej dający szansę kwalifikacji na MŚ. Oprócz gospodarzy wystąpią w nim Korea Południowa, Katar, Kazachstan i Chiny. Z tego turnieju dwie drużyny otrzymają awans.

źródło: cev.lu / informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz