#VolleyNews: Antiga po meczu z Rosją

Stephane AntigaPomimo przegranego spotkania selekcjoner Polski nie czuję się zawiedziony. Przez stratę z Rosjanami, Polacy mogą nie zająć pierwszego miejsca w grupie, lecz jak twierdzi Antiga: nic złego się nie stało. 

Wczorajszy mecz został nazwany przez Antigę „dziwnym”, ze względu na łatwe zwycięstwa obu drużyn w pierwszych trzech setach. Trener przyznaje, że Rosjanie byli w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej i nie okazywali zmęczenia przez całe 5 setów. W pierwszym secie Polacy nie błyszczeli w ataku, w którym Rosjanie byli nie do pokonania szczególnie w trzeciej partii. Antiga zauważa, że Polacy byli na dobrej drodze do wygrania całego spotkania, jednak źle zaczęli piąty set.

Selekcjoner szczególnie docenia grę Bartosza Kurka, który na swoim koncie zapisał niesamowitą wręcz ilość punktów. Jednak świetna forma atakującego niestety nie wystarczyła na wygranie tie-breaka.

Najbardziej pozytywną informacją po tym meczu jest to, że fizycznie nasz zespół jest przygotowany bardzo dobrze. Na ostrą walkę do końca turnieju. – Ocenia trener Antiga

Jeśli chodzi o miejsce w grupie, Francuz nastawiony jest pozytywnie i jak mówi, nie stanie się nic złego, jeśli nie zajmiemy pierwszego miejsca. Jak tłumaczy trener, pierwsze miejsce nie gwarantuje łatwiejszego rywala w ćwierćfinale.

źródło: eurosport.onet.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Aleksandra Szecówka

Aleksandra Szecówka

Mieszkam w Rybniku lecz działam jako czynny kibic Jastrzębskiego Węgla. Przyszła fotograf i dziennikarz sportowy. Gracz ze mnie kiepski, za to w kibicowaniu czuję się jak ryba w wodzie. Siatkówką i fotografią upiększam szarą rzeczywistość ;)

Dodaj komentarz