#UderzWPuchara: Podsumowanie 2. dnia Pucharu Polski (06.02.2016)

Puchar PolskiWalka o Puchar Polski trwa! Drugi dzień rozgrywek za nami! Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem meczów z dnia dzisiejszego.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – lider tabeli PlusLigi, który pewnie zmierza po Mistrzostwo Polski i po dzisiejszym spotkaniu z LOTOSEM Treflem Gdańsk można powiedzieć, że również pewnie zmierza po Puchar Polski. Mecz pomiędzy ekipą z Kędzierzyna-Koźla, a ekipą z Gdańska rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych Ferdinando De Giorgiego (3:2), którym następnie udało się odskoczyć na więcej oczek (7:2). Mimo takiej różnicy punktów, po kolejnych akcjach wynik wynosił 14:14. Gdańszczanie walczyli do końca (21:21), ale silniejsi okazali się być rywale, którzy pierwszego seta zwyciężyli 25:23. Druga partia także rozpoczęła się prowadzeniem kędzierzyńskiego zespołu (2:1). Mecz był bardzo wyrównany, aż do momentu, gdy przeciwnicy gdańszczan mieli trzypunktową przewagę (14:11). Od tej pory siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zaczęli bardzo dobrze punktować (17:13). Drużyna Andrei Anastasiego zaczęła nadrabiać straty (21:23), jednak i ta partia należała do kędzierzynian (25:21). W trzecim secie gra toczyła się równo do czasu, gdy podopieczni Ferdinando De Giorgiego prowadzili 8:6. W dalszej części spotkania ZAKSA odskoczyła najpierw na cztery (11:7), a następnie aż na dziewięć oczek (19:10). Wszystko wskazywało na to, że nic nie jest w stanie zatrzymać kędzierzyńskiej ekipy. I to prawda! Zespół ten zwyciężył trzecią partię 25:16, a w całym spotkaniu 3:0. Jednocześnie zapewnił sobie miejsce w finale Pucharu Polski! MVP tego spotkania został wybrany Benjamin Toniutti.

ZAKSA

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk  3:0 (25:23, 25:21, 25:16)

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Konarski, Deroo, Tillie, Gładyr, Toniutti, Wiśniewski, Zatorski (L) oraz Rejno, Semeniuk
LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Gawryszewski, Falaschi, Mika, Schwarz, Troy, Gacek (L) oraz Ratajczak, Stępień, Schulz), Hebda, Dębski

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów

Do pierwszej przerwy technicznej obie drużyny „szły łeb w łeb, bowiem tylko jednym punktem prowadziła Asseco Resovia Rzeszów (8:7). Z kolei na drugiej przerwie technicznej zespół ten prowadził już czterema punktami (16:12). Był już taki moment, w którym podopieczni Andrzeja Kowala odskoczyli na siedem oczek (22:15), a następnie triumfowali w pierwszym secie, wygrywając go 25:18. Druga partia, podobnie jak poprzednia, była bardzo wyrównana i również na pierwszej przerwie technicznej rzeszowianie prowadzili jednym punktem. Dalsza gra toczyła się po myśli bełchatowian. Podopieczni Miguela Falasci w bardzo szybkim tempie punktowali. Siatkarze bowiem z wyniku 12:13 wybronili się i doprowadzili  do trzypunktowego prowadzenia 16:13. Zawodnicy z Rzeszowa nie zdołali dogonić rywali. PGE Skra Bełchatów zwyciężyła drugiego seta 25:20. Już na początku trzeciej partii zespół z Bełchatowa odskoczył na trzy oczka (5:2). Dalsza gra cały czas toczyła się na korzyść Żółto-Czarnych (13:8), którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:9. Rzeszowianie z czasem zmniejszyli stratę (17:21), jednak i tym razem nie poradzili sobie z lepszą Skrą, która zwyciężyła tego 25:18. Na pierwszej przerwie technicznej w czwartej partii wynik wynosił 8:7 dla podopiecznych Miguela Falasci. W tej odsłonie siatkarze Asseco Resovii Rzeszów grali na pewno lepiej, niż w poprzedniej, mimo to nadal nie mogli zbliżyć się do przeciwników, którzy zbliżali się do zwycięstwa, na co wskazywał wynik 19:15. Bełchatowianie mieli już trzy piłki meczowe, ale rzeszowianie doprowadzili do remisu po 24. Ostatecznie tę partię zwyciężyła drużyna z Bełchatowa 26:24, a w całym meczu 3:1. Najlepszym siatkarzem tego spotkania został wybrany Facundo Conte. Wygrana ta zapewniła Skrze miejsce w finale Pucharu Polski, w którym zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Skra

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 20:25, 18:25, 24:26)

MVP: Facundo Conte

Asseco Resovia Rzeszów: Kurek, Jaeschke, Achrem, Paszycki, Drzyzga, Holmes, Ignaczak (L) oraz Wojtaszek (L), Śliwka, Penczew, Dryja, Witczak
PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Kłos, Conte, Uriarte, Marechal, Piechocki (L) oraz Milczarek (L), Rodriguez, Gromadowski, Janusz, Wrona

W finale zmierzą się ze sobą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. Transmisja w niedzielę (07.02) o godzinie 14:45 w Polsacie Sport.