Toniutti: Teraz Rio nie jest już takie odległe

Benjamin ToniuttiPo świetnym meczu i tryumfie nad Kanadyjczykami Francuzi także są blisko upragnionego biletu do Rio. Francja jest druga w tabeli, odniosła cztery zwycięstwa, przegrała tylko z naszą drużyną i zgromadziła do tabeli aż 13 punktów! Przed Trójkolorowymi jeszcze spotkania z Wenezuelą, i gospodarze turnieju, Japonią. Mecz z siatkarzami z kraju Klonowego Liścia skomentował Benjamin Toniutti.

Rozgrywający reprezentacji Francji, przyznał że zwycięstwo z Kanadą było bardzo istotne. Po tym meczu on i jego koledzy z zespołu, mogli poczuć, że Rio jest coraz bliżej. Zawodnik występujący w barwach Zaksy Kędzierzyn-Koźle dodał, iż to, że Kanadyjczycy na mecz z Francją wystawali inną, niż zwykle wyjściową szóstkę utrudniło zadanie Francuzom. Jednak świetnie się oni z niego wywiązali.

O meczu wypowiedział się także selekcjoner reprezentacji Kanady, Glenn Hoag.

Francja jest jedną z najlepszych drużyn na tym turnieju, ale i na świecie. Najprawdopodobniej prezentują najwyższy poziom umiejętności technicznych na świecie i o tym uprzedziłem moich zawodników.  – wyznał Glenn Hoag podkreślając atuty swoich wczorajszych rywali.

Trener Kanadyjczyków powiedział, że jego drużyna musi się teraz skupić na dwóch pozostałych meczach z Japończykami i Chińczykami. To właśnie z Chinami przede wszystkim Kanada walczy o awans na Igrzyska Olimpijskie.

źródło: worldofvolley.com/ oprac. własne

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz