Tomasz Fornal: Był to jeden z lepszych meczów w tym sezonie, jeśli nie najlepszy

 

Cerrad Czarni Radom w znakomitym stylu zrewanżowali się Asseco Resovii Rzeszów za porażkę w pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Radomianie w pełni wykorzystali przywilej grania u siebie i zainkasowali bezcenny komplet punktów. – Graliśmy tak, jak powinniśmy grać w każdym meczu –  stwierdził radomski przyjmujący, Tomasz Fornal.

W ramach 25. kolejki PlusLigi Cerrad Czarni Radom we własnej hali, przed własną publicznością zmierzyli się z Asseco Resovią Rzeszów. Pojedynek radomsko-rzeszowski zakończył się triumfem podopiecznych trenera Roberta Prygla. Radomianie sfinalizowali spotkanie na swoją korzyść w trzech partiach. Statuetką dla najlepszego zawodnika meczu został nagrodzony Tomasz Fornal, który nie krył radości z pokonania wyżej notowanej ekipy: – Zagraliśmy dzisiaj naprawdę bardzo dobrze. Nie widziałem jeszcze statystyk, ale wydaje mi się, że we wszystkich elementach dominowaliśmy nad Resovią. Jest to moje pierwsze zwycięstwo w starciu z zespołem, który od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce, na przestrzeni tych moich dwóch sezonów w PlusLidze i bardzo się z tego cieszę – mówił zdobywca statuetki MVP bezpośrednio po zakończeniu spotkania. 20-letni przyjmujący Czarnych wskazał momenty, które w jego opinii były najtrudniejsze dla niego samego, jak i całej jego drużyny: – Na pewno mieliśmy dwa ciężkie momenty w tym meczu. Była to końcówka drugiego seta, kiedy to rzeszowianie doprowadzili do remisu i było po 19. Chcieliśmy poczuć się bardziej komfortowo, dlatego zależało nam na odzyskaniu przewagi i dowiezieniu jej do końca tej drugiej partii, co ostatecznie nam się udało. Potem była ta dziesięciominutowa przerwa, która też robi swoje w tej lidze. Niektóre zespoły nie potrafią po niej grać. My dzisiaj daliśmy radę zachować koncentrację. Wyszliśmy i zagraliśmy jeszcze lepiej niż w pierwszych dwóch odsłonach – analizował siatkarz drużyny z Radomia.

Zdaniem Tomasza Fornala był to jeden z najlepszych pojedynków spośród wszystkich dotychczas rozegranych przez Cerrad Czarnych Radom w tym sezonie: – Dzisiaj graliśmy bardzo dobrze we wszystkim elementach i w ten sposób ograniczyliśmy Resovii możliwość rozkręcenia się. Rozegraliśmy naprawdę świetne spotkanie. Graliśmy tak, jak powinniśmy grać w każdym meczu. Zostawiliśmy serce na boisku, graliśmy jak prawdziwa drużyna – wszyscy za wszystkich. Dosłownie wszystko nam wychodziło. Był to jeden z lepszych meczów w tym sezonie, jeśli nie najlepszy – stwierdził podopieczny trenera Prygla. Zwycięstwo w starciu z Asseco Resovią Rzeszów sprawiło, że radomianie wrócili na 9. pozycję w plusligowej tabeli. Jednak siatkarze Czarnych wciąż podkreślają, że to ich nie zadowala i chcieliby zakończyć sezon w najlepszej ósemce: – Trzy punkty zostają w Radomiu, z czego bardzo się cieszymy. Punkty są nam teraz naprawdę potrzebne, bo wciąż pozostajemy w walce o 8. miejsce fazy zasadniczej – podsumował Tomasz Fornal.

źródło: informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.