Superliga: 14. kolejka (podsumowanie, wyniki)

superligaW środowe popołudnie rozpoczął się drugi etap rozgrywek w Rosji. Tym razem emocji na najwyższym poziomie zabrakło. Rywale nie zawiedli i zapisali na swoim koncie kolejne punkty.

Najbardziej zaciętym spotkaniem czternastej rundy okazał się mecz między Biełogorie a Uralem. To właśnie w tym spotkaniu doszło do piątego seta. W nim zdecydowanie lepsi okazali się podopieczni Giennadyja Szypulina.

W pozostałych pojedynkach już bez większych emocji. Choć uwagę przyciąga zwycięstwo Lokomotywu Nowosybirsk. Drużyna z Syberii w tym sezonie boryka się z problemami, co widać na boisku. Dynamo Krasnodar, rywal Nowosybirska, też nie może chwalić się dobrą grą w tym sezonie. W ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się zawodnicy Andreja Woronkowa.

Z punktu widzenia polskich kibiców ważny był mecz między Zenitem Kazań a Nową Nowokujbyszewsk. Już w najbliższy wtorek ekipa ze stolicy Tatarstanu przyjedzie do Gdańska w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Patrząc po poczynaniach zespołu w tym sezonie, ciężko jest pocieszyć fanów drużyny z Pomorza. Drużyna pewnie pokonała rywala w trzech setach. Choć w ostatniej partii nie zabrakło walki. Ostatecznie szalka zwycięstwa była szczęśliwa dla najlepszej drużyny Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu.

1. kolejka, 10.02.2016:

Jenisej Krasnojarsk – Niżnyj Nowgorod 3:0 (25:19, 25:23, 25:18)

Lokomotyw Nowosybirsk – Dynamo Krasnodar 3:1 (20:25, 25:19, 25:17, 25:15)

Fakieł Nowy Uriengoj – Kuzbass Kemerowo 3:1 (25:22, 25:22, 21:25, 25:18)

Gazprom – Stawropol Surgut – Jugra – Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:18, 25:13, 25:20)

Dynamo Moskwa – TNK – VR Orienburg 3:0 (25:13, 25:16, 25:18)

Biełogorie Biełgorod – Ural Ufa 3:2 (22:25, 25:16, 16:25, 26:24, 15:8)

Zenit Kazań – Nowa Nowokujbyszewsk 3:0 (25:17, 25:18, 27:25)

Tabela po 14. kolejkach:

1. Zenit Kazań – 39 punktów (13 spotkań wygranych – 1 przegrane)
  2. Dynamo Moskwa – 33 (11 – 3)
  3. Gazprom – Stawropol Surgut – 30 (11 – 3)
  12. Nowa Nowokujbyszewsk – 11 (4 – 10)
  13. Jugra – Samotłor Niżniewartowsk – 10 (3 – 11)
  14. Niżnyj Nowgorod – 6 (1 – 13)

Źródło: inf. własna

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.