Steven Marshall: W kolejnych imprezach powinienem wrócić na swoją pozycję

 

Steven Marshall, znany w Polsce między innymi z gry w Bydgoszczy w sezonie 2014/2015, a obecnie w ekipie Mistrza Niemiec, Berlin Recycling Volleys, podczas tegorocznej Ligi Światowej występuje w nietypowej dla siebie roli.

Steven Marshall to nominalny przyjmujący. 27-latek zarówno w klubie, jak i dotychczas w reprezentacji Kanady, występował przede wszystkim na tej pozycji. Czasem mogliśmy go obserwować także w ataku, gdy Kanadyjczycy zmagali się z problemami tej właśnie funkcji na boisku. Tymczasem w tegorocznej Lidze Światowej możemy go obserwować grającego jako libero. Nie jest to jednak spowodowane problemami kadrowymi, ale sytuacją samego zawodnika: – Na początku tego roku, w Berlinie, doznałem dość poważnej kontuzji. Ciężko było mi trenować, skakać i grać w każdym spotkaniu, mimo wszystko jednak chciałem mieć ciągle kontakt z boiskiem, stąd decyzja o zmianie pozycji – mówi. Kontuzja, której Marshall nabawił się w lutym tego roku wyglądała na tyle poważnie, że sam zawodnik mówił wówczas, iż nie wiadomo czy zdoła wrócić do gry przed zakończeniem sezonu ligowego. Jednak już po niewiele ponad miesiącu mogliśmy zobaczyć go na krótkich zmianach w spotkaniach Berlin Recycling Volleys

Jeśli jednak ktoś się zastanawia czy przejście na libero to długotrwała zmiana, to jak sam zawodnik zapewnia, nie: – Jest to zmiana tylko na czas Ligi Światowej, w kolejnych imprezach powinienem wrócić do swojej nominalnej pozycji. Pierwszym libero reprezentacji Kanady, po zakończeniu kariery zawodniczej przez Dana Lewisa, jest Blair Bann, wobec czego Steven pojawia się obecnie na boisku sporadycznie. 

Poza zmianami na pozycjach, nowym trenerem (od 2017 roku trenerem reprezentacji Kanady jest Stephane Antiga – przyp. red.), w roku poolimpijskim w kadrze znalazło się także wielu nowych zawodników, zapytaliśmy więc zawodnika, czy możemy w takim razie mówić o pewnej zmianie pokoleniowej: – Zdecydowanie tak. Gra z nami teraz dużo młodych zawodników i myślę, że będzie to miało duże znaczenie w kontekście walki o kolejne Igrzyska Olimpijskie i będą mieli duży wkład właśnie w tych kolejnych 3 latach – twierdzi Kanadyjczyk.

Steven Marshall wywalczył z Reprezentacją Kanady złoty medal Mistrzostw strefy NORCECA, a także brązowy medal Igrzysk Panamerykańskich, natomiast podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio, Kanadyjczycy doszli do 1/4 finału.

 

źródło: informacja własna / fot. Kinga Kembrowska

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.

Dodaj komentarz