Skład gospodarzy na turniej kwalifikacyjny

flaga-niemiecZ każdym kolejnym dniem poznajemy składy drużyn na turniej w Berlinie. Po ekipach z m.in. Rosji oraz Polski przyszedł czas na gospodarzy. Kogo zatem zobaczymy w barwach niemieckiej reprezentacji? Czy można mówić o niespodziankach?

Szkoleniowiec Niemców postanowił nie eksperymentować. Wręcz można powiedzieć, że postawił na znanych i doświadczonych graczy. Bowiem wśród czternastu powołanych znajduje się aż dziewięciu brązowych medalistów MŚ 2014. W Berlinie zobaczymy zatem powracającego do kadry Patricka Steuerwalda. Znalazło się miejsce także dla Christiana Dünnesa, który w ubiegłym roku wrócił jako menager zespołu. Ze względu na brak Jochena Schöpsa w reprezentacji będzie aż trzech atakujących. Wydaje się jednak, iż prym w tym elemencie wieść będzie Georg Grozer. Co ciekawe, jeden z atakujących został wzięty kosztem środkowych. Tam zamiast czterech graczy, zostało powołanych trzech.

Mam czternastu zawodników i Ci, których nominowałem, są aktualnie najlepsi. Jak zwykle było ciężko zdecydować – skomentował Vital Heynen.

Skład reprezentacji Niemiec na turniej w Berlinie:

Rozgrywający: Lukas Kampa, Patrick Steuerwald

Przyjmujący: Sebastian Schwarz, Christian Fromm, Denis Kaliberda, Tom Strohbach

Środkowi: Philipp Collin, Tim Broshog, Marcus Böhme

Atakujący: Georg Grozer, Christian Dünnes, Simon Hirsch

Libero: Markus Steuerwald, Ferdinand Tille

Źródło: volleyball-verband.de / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz