#Reprezentacja – Znamy system kwalifikacji na IO 2020!

 

Międzynarodowa federacja poinformowała nas o systemie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio. W turnieju zobaczymy 12 drużyn zarówno męskiej jak i żeńskiej siatkówki. A czego jeszcze możemy się spodziewać? Zapraszam do lektury.

To nie będą łatwe turnieje aby dostać się do Igrzysk Olimpijskich. W Igrzyskach będzie mogło wziąć udział tylko i wyłącznie 12 zawodników, co znacznie komplikować będzie sytuacje trenera. Bowiem każdy liczył na możliwość udziału 14 zawodników.

 

To nie będzie łatwe aby dostać kwalifikację. Jak zadecydowała federacja FIVB pierwszy turniej kwalifikacyjny odbędzie się w styczniu 2019 roku. Udział w nim weźmie udział 24 drużyny, które na dzień pierwszego stycznia 2019 roku będą zajmować 24 pierwsze miejsca w rankingu FIVB. To na pewno nie będzie łatwy turniej, bowiem wszystkie te drużyny zostaną podzielona na 6 grup, które zostaną wybrane w systemie serpentynowym. A co to oznacz? Iż drużyna pierwsza z rankingu będzie musiała walczyć z drużyną zajmująca 12 miejsce oraz kolejne. A tylko i wyłącznie zwycięscy poszczególnych grup dostaną bezpośredni awans do IO.

 

Gdyby na dzień dzisiejszy ranking został zamknięty nasza drużyna narodowa zajmuje obecnie 3 miejsce. Jednak pamiętajmy, iż nie jest to ranking uznający jeszcze osiągnięcia z 2018 roku.

Jednak gdyby tak było, Polska reprezentacja byłaby w grupie C, a o kwalifikacje przyszłoby im walczyć z Niemcami, Belgią oraz Wenezuelą.  Czy nasza kadra ma szanse na wyjście już z tego turnieju?

Moim skromnym zdaniem bardzo duże, chodź jak wiemy to rywali poznamy dopiero po aktualizacji rankingu, który odbędzie się 1 stycznia.

 

Jeśli jednak nie uda się biało-czerwonym awansować czeka ich turniej kontynentalni. W nim nie doszło do zmian. Turniej ten dzielić się będzie na pięć kontynentów: Azja, Afryka, Europa, Ameryka Południowa oraz strefa NORCECA. Turniej zostanie rozegrany w styczniu 2020 roku. Jeśli chodź o ten turniej uważam, iż on będzie o wiele bardziej trudny niż pierwsza kwalifikacja. Bowiem siatkówka Europejska stoi na coraz wyższym poziomie.

 

Co będzie najtrudniejsze dla naszej kadry? Moim zdaniem liczba zawodników, którzy będą mogli wziąć w nim udział.

Źródło: Informacje Własne/ fot. Anna Skowrońska (Volleyworld)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Tymków

Agnieszka Tymków

Pochodzę z Nysy. Moją największą pasją jest siatkówka, która trwa od ponad 10 lat. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się przede wszystkim 1 Ligą Mężczyzn, która jest niezwykle interesująca.