Renato Arena: W Europie jest kraj, który wyznaje religię siatkówki. Jest to właśnie Polska.

 

Wiceprezydent CEV jest pod ogromnym wrażeniem możliwości organizatorów siatkarskich imprez w Polsce i jest pewien, że mistrzostwa Europy 2017 będą w naszym kraju kolejnym niezapomnianym pod wieloma względami wydarzeniem.

 

W przyszłym roku cztery polskie miasta ponownie zwrócą na siebie oczy całego siatkarskiego świata. Po trzech latach znów zorganizujemy wielką sportową imprezę. Gospodarzami mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2017 będą Gdańsk, Szczecin, Katowice i Kraków. Zbliżające się wielkimi krokami wydarzenie coraz częściej staje się tematem rozmów wśród wielu znamienitych osobowości, należy do nich wiceprezydent CEV, Renato Arena.

Podejmując decyzję o wyborze waszego kraju na organizatora mistrzostw Europy w 2017 roku w pierwszej kolejności braliśmy pod uwagę możliwości logistyczne, a więc przede wszystkim bogatą infrastrukturę hal sportowych. W tym elemencie Polska okazała się o wiele lepsza niż inne federacje. Oczywiście ważna była tradycja, niesamowici kibice i świetna organizacja tego typu imprez. Wszystkie te czynniki przekonały nas do tego, by powierzyć PZPS rolę gospodarza kontynentalnego czempionatu. Polska jest krajem o siatkarskiej tradycji. Byłem u Was już na mistrzostwach Europy kobiet w 2009 roku, gdzie odwiedziłem m.in.: Bydgoszcz i Gdańsk. Byłem tutaj również w 2013, gdzie byliście współorganizatorami męskiej edycji tego turnieju. Za każdym  razem udowadnialiście, że jesteście mistrzami organizacji tak wielkich wydarzeń.

Renato Arena wierzy nie tylko w sukces organizatorów, ale także naszych zawodników. Pewnie wymienia naszą reprezentację jako jednego z głównych pretendentów do tytułu.

Mistrzostwa Europy w Polsce, będą turniejem w którym mamy szansę zobaczyć prawdziwy rozkład sił na Starym Kontynencie. Zobaczymy tam potęgi siatkarskie jak Rosja, Włochy czy Polska, ale też drużyny mogące sprawić niespodzianki, jak chociażby Niemcy czy Belgia. Bez względu na to kto odniesie ostateczne zwycięstwo, jestem pewny, że będą to bardzo ciekawe mistrzostwa.

 

 

 

 

 

 

Źródło: plusliga.pl, pzps.pl

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz