#PrzedSezonem: PGE Skra Bełchatów z triumfem na międzynarodowym turnieju

Już w piątek rusza 1. kolejka PlusLigi. Sprawdźmy zatem jak zespoły przygotowywały się do sezonu w dniach 21.09 – 27.09. Zapraszamy do artykułu!

IX Memoriał Józefa Gajewskiego

W dniach 21 – 22 września w Suwałkach odbył się IX Memoriał Józefa Gajewskiego. Udział wzięły trzy drużyny PlusLigi – Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, Chemik Bydgoszcz oraz I-ligowy klub – Ślepsk Suwałki. W półfinale Chemik Bydgoszcz pokonał Indykpol AZS Olsztyn, a gospodarze ulegli drużynie z Pomorza. W mecu o trzecie miejsce zespół z Olsztyna gładko pokonał Ślepsk Suwałki. W finale lepsi okazali się gdańszczanie, którzy po pięciosetowym boju zwyciężyli z Chemikiem Bydgoszcz.

Mecz o trzecie miejsce:
Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
Finał:
Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 2:3 (16:25, 21:25, 25:19, 28:26, 13:15)

Sparing Aluron Virtu Warta Zawiercie – Zaksa Kędzierzyn-Koźle

W ramach przedsezonowych przygotowań zawiecianie zmierzyli się z zespołem wicemistrzów Polski. Podopieczni Andrei Gardiniego zdołali urwać tylko jednego seta Jurajskim Rycerzom. Był to drugi wygrany sparing zawiercian.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Zaksa Kędzierzyn Koźle 3:1 (25:19, 25:20, 27:29, 25:20)

Turniej z okazji 60-lecia Cuneo Volley

PGE Skra Bełchatów wzięła udział w turnieju z okazji 60-lecia Cuneo Volley. Podopieczni Roberto Piazza okazali się najlepsi. Mistrzowie Polski w półfinale pokonali LUC Volleyball, a w finale gospodarzy Cuneo Volley.

Półfinał:
PGE Skra Bełchatów – LUC Volleyball 2:1 (25:22, 25:21, 23:25)
Finał:
PGE Skra Bełchatów – Cuneo Volley 3:0 (25:13, 25:14, 25:22)

Szczecinianie w niemieckim turnieju

W dniach 15-16 września KPS Stocznia Szczecin wzięła udział w międzynarodowym turnieju w niemieckim Luneburgu. Oprócz polskiego zespołu w imprezie uczestniczyli gospodarze – SVG Luneburg, Holendrzy z Abiant Lycurgus Groningen oraz Japończycy z Panasonic Panthers. W sobotę szczecinianie ulegli Japończykom 2:3, a w niedzielę odnieśli zwycięstwo 3:1 nad zespołem SVG Luneburg.

Zawiercianie pokonują niemiecki United Volleys

W rozegranym 26 września sparingu podopieczni Marka Lebedewa triumfowali nad niemieckim zespołem Unitedy Volleys. Zawiercianie wygrali bez straty seta.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – United Volleys 4:0 (25:22, 25:22, 25:21, 25:22)

W ramach przygotowań do plusligowego sezonu będzinianie wzięli udział w sparingu z niemiecką ekipą United Volleys Rhein – Main. MKS Będzin wyszedł z tego meczu zwycięsko.

MKS Będzin – United Volleys Rhein-Main 3:0 (26:24, 31:29, 25:23, dodatkowy set 24:26)