#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (30.10-05.11)

 

W dzisiejszej odsłonie cyklu pod naszą lupą Krzysztof Ignaczak, który został Ambasadorem Klubowych Mistrzostw Świata, strefa gier w Ergo Arenie, a także akcja Movember. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Krzysztof Ignaczak Ambasadorem Klubowych Mistrzostw Świata
Były reprezentant Polski został ambasadorem FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W turnieju tym rywalizacja będzie się odbywała pomiędzy ośmioma drużynami z całego świata. W łódzkiej Atlas Arenie, 12-14 grudnia PGE Skra Bełchatów podejmie chiński Shanghai Volleyball Club, rosyjski Zenit Kazań oraz Personal Bolivar – Mistrza Argentyny. Z kolei w opolskim Okrąglaku ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Cucine Lube Civitanova (Włochy), Sarmayeh Bank (Iran) i z najlepszym klubem na świecie – Sada Cruzeiro (Brazylia). Półfinały oraz finały zostaną rozegrane 16 i 17 grudnia w Tauron Arenie, w Krakowie. Jaką rolę będzie pełnił Krzysztof Ignaczak? Były reprezentant naszego kraju będzie szerzył informacje dotyczące drużyn, przygotowań, treningów, jak i również samych Mistrzostw. W tym celu uda się z wizytą do krajów, z których owe zespoły pochodzą, a pracę  „Igły” będzie można śledzić poprzez relacje wideo. Pierwszą z nich znajdziecie tu:  KLIK

Niecodzienne atrakcje w Ergo Arenie
Podczas piątkowego spotkania Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin w gdańskiej Ergo Arenie pojawiła się strefa gier. Był Pegasus, były tańce, ale wcześniej – we wtorek strefa ta została przetestowana przez kibiców oraz siatkarzy Trefla Gdańsk: Fabiana Majcherskiego, Mateusza Mikę, Wojciecha Ferensa i Michała Kozłowskiego. Spotkanie odbyło się w pubie Cybermachina. Fani siatkówki, jak i zawodnicy brali udział w wielu konkurencjach. Mieli okazję pograć w planszówki, bądź gry wideo. Gracze gdańskiego zespołu oraz ich kibice świetnie się bawili tego wieczoru.

Akcja Movember rozpoczęta!
Jak co roku, w listopadzie prowadzona jest akcja Movember, która ma pokazać mężczyznom, jak ważne są badania w celu wczesnego wykrycia nowotworu jąder i prostaty. Symbolem Movember są wąsy, zapuszczane przez panów przez cały miesiąc. Mają one zwrócić uwagę na wizerunek mężczyzny i na problemy dotyczące go. Akcja ta namawia do dbania o swoje zdrowie. Włączyli się już do niej siatkarze m.in. ONICO Warszawa – Andrzej Wrona oraz Jakub Kowalczyk.

źródło: plusliga.pl/informacja własna / fot. Paulina Orszak (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.