#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (19.02-25.02)

 

Dziś pod naszą lupą Mariusz Wlazły, który został patronem klasy, książka wydana przez trenera przygotowania fizycznego – Dawida Gadulę, Marcin Janusz, czytający dzieciom wiersze oraz Vladimir Grbić w odwiedzinach u Herosów. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Mariusz Wlazły patronem
Kapitan PGE Skry Bełchatów zostanie patronem klasy sportowo-językowej, która powstanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie, znajdującej się przy hali „Energia”. Na co dzień w tej hali trenują i rozgrywają mecze zawodnicy bełchatowskiego zespołu. Idea ta ma na celu zachęcić młodzież do aktywności fizycznej. Oprócz treningów siatkarskich, duży nacisk kładzie się także na naukę m.in. języka angielskiego. Dodatkowo pojawią się również zajęcia dotyczące dietetyki oraz przygotowania mentalnego. W klasie Mariusza Wlazłego naukę podejmie około dwudziestu uczniów. Rekrutacja będzie miała miejsce 8 kwietnia w hali „Energia”. Tam odbędzie się test sprawnościowy, a także egzamin z języka angielskiego. 

"Fundamenty mistrza. Profesjonalne przygotowanie motorycznie w siatkówce"
„Fundamenty mistrza. Profesjonalne przygotowanie motorycznie w siatkówce” jest to książka, którą napisał trener przygotowania motorycznego i fizjoterapeuta zespołu Dafi Społem Kielce oraz młodzieżowej kadry – Dawd Gadula. Lektura ta jest skierowana głównie do osób zaczynających pracę w sporcie, tych bardziej zaawansowanych, a także do szkoleniowców.  Autor przekazuje swoją wiedzę na temat kształtowania fizyczności. Ukazuje także poprawność wykonywania ćwiczeń. W książce znajdują się również plany treningowe oraz rady, które pozwolą zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Dodatkowo dowiemy się z niej m.in.: dlaczego trening motoryczny jest potrzebny każdemu zawodnikowi, co jest istotne w treningu motorycznym, jak walczyć z urazami i wiele innych informacji. Recenzje na temat tej lektury wydali: Leo Andrić, Wilfredo León, Aleksandar Atanasijević, Marcin Komenda, Fernando Hernández, Yoandry Leal, Peter Wohlfahrtstätter, David Fiel, Konrad Formela, Sinan Cem Tanik. Książkę można zakupić na stronie: KLIK.

Zawodnik PGE Skry czyta dzieciom
Siatkarz bełchatowskiego zespołu, Marcin Janusz, dołączył do znanego, ogólnopolskiego projektu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jego celem jest promowanie codziennego czytania dzieciom, które pozwoli wpłynąć na ich rozwój. Środkowy PGE Skry Bełchatów zawitał w miniony czwartek do uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Zawodnik czytał dzieciom wiersze ze zbioru „Rok wierszem malowany”, które wyszedł spod pióra Małgorzaty Wojciechowicz oraz wiersz „O prawach dziecka” Marcina Brykczyńskiego. Podczas spotkania była także okazja do  wspólnego siatkarskiego treningu. Marcin Janusz czujnie obserwował zmagania dzieci z piłką. Następnie był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć z graczem oraz otrzymanie autografu.

Vladimir Grbić z wizytą u Herosów
W ubiegłą sobotę do podopiecznych Fundacji Herosi zawitał siatkarski gość. Do Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka przybył Vladimir Grbić – jeden z najlepszych siatkarzy świata na przełomie wieków, Mistrz Olimpijski z Syndey oraz Mistrz Europy. Były zawodnik przywitał się w kilku językach, po czym udał się do dzieci, przebywających na oddziale. Opowiadał o swoich występach na boisku oraz o Fundacji All-Star Volley, w której jest ambasadorem. Oprócz tego udzielał także odpowiedzi  na liczne pytania. Oczywiście był również czas na zdjęcia i autografy.

źródło: plusliga.pl/informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.