#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (15.01-28.01)

 

Dziś pod naszą lupą Przedszkoliada Tour, promocja biografii Arkadiusza Gołasia, a także Dzień Babci i Dziadka w Ergo Arenie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Przedszkoliada Tour w Bielsku-Białej
W środę, 17 stycznia do hali pod Dębowcem zawitały przedszkolaki z Bielska-Białej i jej okolic. Grupa Azoty Przedszkoliada Tour miała miejsce po raz drugi. Stanowi ona największy w Europie cykl imprez sportowych dla Aktywnych Przedszkolaków, którzy są uczestnikami cyklu "Przedszkole i piłka”. W zajęciach brali udział bielscy zawodnicy – Wiaczesław Tarasow oraz Tomasz Piotrowski. Przyjmujący zdradzili dzieciom siatkarskie techniki odbicia piłki zarówno górnym, jak i dolnym sposobem. Na spotkaniu nie brakowało atrakcji. Po zajęciach każdy przedszkolak otrzymał medal i dyplom. Pojawiły się także gadżety, które zapewnili sponsorzy i partnerzy sportowej imprezy.

Promocja biografii Arkadiusza Gołasia w Energii
Arkadiusz Gołaś – siatkarz, który 16 września 2005 roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym na autostradzie w austriackim Griffen. Jechał wtedy do Włoch, gdzie miał występować w Lube Banca Macerata. Biografia Arka Gołasia, napisana przez Piotra Bąka przybliża portret zarówno niezwykłego sportowca, jak i człowieka. Autor książki rozmawiał z rodziną i bliskimi. Na podstawie tego opisał historię Arka. Dzięki temu pamięć o nim nigdy się nie zatrze, a fani siatkówki będą mogli poznać go jeszcze bardziej. Ogólnopolska premiera miała miejsce w Ostrołęce. Tym razem lektura „Arkadiusz Gołaś. Przerwana Podróż” zawitała do hali Energia, gdzie odbyła się jej promocja. Kibice mieli okazję zakupić ją podczas spotkania pomiędzy PGE Skrą Bełchatów, a Jastrzębskim Węglem (21.01). Biografia ta znajdowała się na specjalnie przygotowanym stoisku.

Dzień Babci i Dziadka w Ergo Arenie!
Wnuki, które zabrały swoich dziadków na mecz Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie (22.01), zapewniły im wiele sportowych emocji. Na to sportowe wydarzenie dziadkowie mogli wejść, płacąc tylko 5zł. Dodatkową radość zapewniła wygrana „gdańskich lwów” 3:1. Problemy pojawiły się w pierwszym secie, jednak szybko podopieczni Andrei Anastasiego wrócili na prostą i wygrali spotkanie. Niewątpliwie była to wspaniała okazja do świętowania Dnia Babci i Dziadka, ale także…urodzin Mateusza Miki!

źródło: plusliga.pl/informacja własna / fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.