#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (15.01-28.01)

 

Dziś pod naszą lupą Przedszkoliada Tour, promocja biografii Arkadiusza Gołasia, a także Dzień Babci i Dziadka w Ergo Arenie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Przedszkoliada Tour w Bielsku-Białej
W środę, 17 stycznia do hali pod Dębowcem zawitały przedszkolaki z Bielska-Białej i jej okolic. Grupa Azoty Przedszkoliada Tour miała miejsce po raz drugi. Stanowi ona największy w Europie cykl imprez sportowych dla Aktywnych Przedszkolaków, którzy są uczestnikami cyklu "Przedszkole i piłka”. W zajęciach brali udział bielscy zawodnicy – Wiaczesław Tarasow oraz Tomasz Piotrowski. Przyjmujący zdradzili dzieciom siatkarskie techniki odbicia piłki zarówno górnym, jak i dolnym sposobem. Na spotkaniu nie brakowało atrakcji. Po zajęciach każdy przedszkolak otrzymał medal i dyplom. Pojawiły się także gadżety, które zapewnili sponsorzy i partnerzy sportowej imprezy.

Promocja biografii Arkadiusza Gołasia w Energii
Arkadiusz Gołaś – siatkarz, który 16 września 2005 roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym na autostradzie w austriackim Griffen. Jechał wtedy do Włoch, gdzie miał występować w Lube Banca Macerata. Biografia Arka Gołasia, napisana przez Piotra Bąka przybliża portret zarówno niezwykłego sportowca, jak i człowieka. Autor książki rozmawiał z rodziną i bliskimi. Na podstawie tego opisał historię Arka. Dzięki temu pamięć o nim nigdy się nie zatrze, a fani siatkówki będą mogli poznać go jeszcze bardziej. Ogólnopolska premiera miała miejsce w Ostrołęce. Tym razem lektura „Arkadiusz Gołaś. Przerwana Podróż” zawitała do hali Energia, gdzie odbyła się jej promocja. Kibice mieli okazję zakupić ją podczas spotkania pomiędzy PGE Skrą Bełchatów, a Jastrzębskim Węglem (21.01). Biografia ta znajdowała się na specjalnie przygotowanym stoisku.

Dzień Babci i Dziadka w Ergo Arenie!
Wnuki, które zabrały swoich dziadków na mecz Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie (22.01), zapewniły im wiele sportowych emocji. Na to sportowe wydarzenie dziadkowie mogli wejść, płacąc tylko 5zł. Dodatkową radość zapewniła wygrana „gdańskich lwów” 3:1. Problemy pojawiły się w pierwszym secie, jednak szybko podopieczni Andrei Anastasiego wrócili na prostą i wygrali spotkanie. Niewątpliwie była to wspaniała okazja do świętowania Dnia Babci i Dziadka, ale także…urodzin Mateusza Miki!

źródło: plusliga.pl/informacja własna / fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.