#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (13.11-19.11)

 

W dzisiejszej odsłonie cyklu pod naszą lupą wydarzenie 2017 roku, spotkanie w Częstochowie z Piotrem Bąkiem – autorem książki o Arkadiuszu Gołasiu, spotkanie z katowicką drużyną oraz program „Siatkarz z klasą”. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Ceremonia Otwarcia LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 wydarzeniem 2017 roku
Ceremonia Otwarcia tegorocznych Mistrzostw Europy, która odbyła się na PGE Narodowym przed 60-tysięczną publicznością, została doceniona przez władze CEV i okrzyknięto ją wydarzeniem 2017 roku. Jest to niewątpliwie ogromne wyróżnieniem dla PZPS, które podkreśla rozwój siatkówki nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Ceremonia przeniosła widzów w kosmiczną podróż na planetę siatkówki – „Volleyplanet”, którą odkryła grupa szesnastu kosmonautów ze wszystkich państw biorących udział w Mistrzostwach Europy. W uroczystości uczestniczyło prawie 200 tancerzy z przygotowaną przez Agustina Egurrolę choreografią. Na scenie muzycznej wystąpili: didżej Gromee, zespół Feel, Grzegorz Markowski i Dariusz Kozakiewicz z utworem „Kochaj mnie”, a także bracia Cugowscy, którzy zaśpiewali piosenkę „Gra o wszystko” – hymn mistrzostw. Prestiżowe wyróżnienie zostało wręczone w piątek wieczorem podczas Oficjalnej Prezentacji Europejskiej Gali Piłki Siatkowej 2017 w Moskwie. Odebrał je Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Piotr Bąk w Częstochowie
W miniony piątek w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się spotkanie z Piotrem Bąkiem – autorem książki „Arkadiusz Gołaś. Przerwana Podróż”. Opowiedział m.in. o pracy nad biografią, której powstawanie trwało kilka miesięcy. W spotkaniu wziął udział Ryszard Bosek – mistrz olimpijski i mistrz świata, który był także menadżerem Arkadiusza Gołasia, Roman Lisowski – były prezes AZS Częstochowa, Konrad Pakosz oraz Anna Sumelka, organizatorka Memoriału im. Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie. Właśnie podczas tego turnieju Piotr Bąk wpadł na pomysł, by napisać książkę o Arku, która oddawałaby cześć jego pamięci. Od tego czasu prowadził rozmowy z przyjaciółmi oraz rodziną zmarłego siatkarza. W książce opisane są m.in. wspomnienia z  Mistrzostwami Świata, rozgrywanych w 2006 roku w Japonii. Biało-czerwoni po wywalczeniu srebrnego medalu, stanęli na podium w koszulkach z numerem "16". W ten sposób koledzy oraz sztab szkoleniowy z Raulem Lozano złożyli hołd Arkadiuszowi Gołasiowi. Jak przyznał Piotr Bąk, była to jedna z jego ulubionych części książki.

Spotkanie z katowickim zespołem
Wczoraj o godzinie 15:00 w Galerii Katowickiej odbyło się spotkanie z siatkarzami GKSu Katowice: Marcinem Komendą, Bartoszem Mariańskim oraz Dominikiem Witczakiem wraz z trenerem Piotrem Gruszką. W najbliższy wtorek (21.11) w Spodku rozegrany zostanie Siatkarski Mecz Roku. GKS Katowice zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Z tej okazji fani siatkówki oprócz spotkania z drużyną, zdobycia autografów, czy też pamiątkowych zdjęć, otrzymali vouchery, które uprawniają do odbioru biletu na spotkanie z Mistrzem Polski. Dodatkowo w galerii były konkursy z gadżetami, a także z biletami VIP na wymieniony mecz. Ponadto trener katowickiego zespołu – Piotr Gruszka rozdawał kibicom… gruszki.

Program „Siatkarz z klasą”
Zawodnicy Trefla Gdańsk: Daniel McDonnell, Damian Schulz, Michał Kozłowski, Patryk Niemiec i Wojciech Ferens oraz szkoleniowiec Andrea Anastasi w ramach programu „Siatkarz z klasą” odwiedzili we wtorek i czwartek uczniów szkół podstawowych. Każdy gracz zawitał do „swojej” szkoły, gdzie pełnił rolę trenera. Spotkanie z dziećmi miało na celu promować siatkówkę oraz aktywność fizyczną. „Gdańskie lwy” spotykają się ze swoimi klasami nie tylko w szkołach, ale także w Ergo Arenie podczas meczów. Następne takie spotkanie odbędzie się 2 grudnia w hali, gdzie Trefl Gdańsk podejmować będzie BBTS Bielsko-Biała.

źródło: plusliga.pl/informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.