#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (12.03-18.03)

 

Dziś pod naszą lupą program Red Bull Siatkarskie Skrzydła, radomscy siatkarze na spotkaniu w Przysusze oraz porgram "Żyj zdrowo i kolorowo".  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Red Bull Siatkarskie Skrzydła
Podczas finałowych zmagań juniorów oraz juniorek tegorocznych Mistrzostw Polski zostaną wyłonieni najlepsi siatkarze, a także siatkarki z danych pozycji, którzy następnie przejdą testy i badania medyczne, mające na celu sprawdzić zarówno ich wydolność, mobilność, jak i psychomotorykę. Działania te są wynikiem programu Red Bull Siatkarskie Skrzydła. Po ich zakończeniu, zawodnicy otrzymają analizę własnych parametrów mentalnych oraz fizjologicznych. Na jej podstawie, wraz ze sztabem szkoleniowym Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zostaną omówione poszczególne kwestie oraz możliwość lepszego rozwoju sportowego. Program ten rozpocznie się w kwietniu, gdy zostaną wyłonieni młodzieżowi mistrzowie Polski.

Cerrad Czarni Radom w Przysusze
Zawodnicy radomskiego zespołu zawitali do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysusze. Na spotkaniu, które odbyło się w ramach programu Stowarzyszenia Czarni Radom – Partnerstwa Regionalnego, pojawili się: Kamil Kwasowski, Norbert Huber, Kacper Wasilewski oraz Dustin Watten. Siatkarze wraz z nauczycielem wychowania fizycznego – Wojciechem Norkiem – poprowadzili trening dla uczniów Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, który funkcjonuje już od kilku lat przy wspomnianej szkole. Młodzi sportowcy otrzymali cenne rady dotyczące zarówno podstaw rozgrzewki, rozciągania, a także kilka innych elementów siatkówki.

Zdrowe odżywianie z Czarnymi
Z kolei w miniony czwartek, 15 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomiu odbyło się spotkanie w ramach programu „Żyj zdrowo i jedz kolorowo”. W wydarzeniu wzięli udział Tomasz Fornal, Łukasz Zugaj, Michał Filip – siatkarze Cerrad Czarnych Radom oraz Atleta – Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia. Wydarzenie to miało na celu rozpowszechnienie wśród młodzieży zdrowego, a także aktywnego stylu życia, nie mogło zatem zabraknąć treningu, poprowadzonego przez graczy radomskiej drużyny.

źródło: redbull.com/wksczarni.pl/informacja własna / fot. Aleksandra Szecówka (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.