#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (06.11-12.11)

 

W dzisiejszej odsłonie cyklu pod naszą lupą Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, cyfrowe statystyki oraz premiera biografii Arkadiusza Gołasia. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” podczas meczu Indykpolu AZS Olsztyn
Podczas piątkowego meczu Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk, olsztynianie po raz kolejny zagrali z Fundacją „Przyszłość dla dzieci”. Wspiera ona chore, a także niepełnosprawne dzieci, które zamieszkują Warmię i Mazury. Finansuje też opiekę medyczną. Fundacja udziela pomocy dzieciom oraz młodzieży, przebywającej w domu dziecka, bądź w rodzinie z trudną sytuacją finansową. W miniony piątek sympatycy klubu mogli zapoznać się z działalnością fundacji, jak i również kampanią, która zachęca do pomagania dzieciom.

Cyfrowe statystyki PlusLigi
W miniony piątek zostały uruchomione cyfrowe statystki od sezonu 2000/01. Można znaleźć wszelkie dane dotyczące 948 graczy, a także 27 drużyn, liczbę występów w najwyższej polskiej lidze w poszczególnych sezonach. Oprócz tego pojawiły się bilanse pomiędzy zespołami, rekordy oraz różnego rodzaju ciekawostki. Prace nad tym systemem trwały dwa lata. Statystyki drużyn znajdziecie tutaj: KLIK, a graczy tu: KLIK. Z kolei bilanse pomiędzy drużynami możecie zobaczyć pod linkiem: KLIK, zaś rankingi: KLIK.

„Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż” – premiera
Arkadiusza Gołasia chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Każdy kibic siatkówki na pewno dobrze wie, kim on był. Doskonały siatkarz, który 16 września 2005 roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym na autostradzie w austriackim Griffen. Jechał wtedy do Włoch, gdzie miał występować w Lube Banca Macerata. Biografia Arka Gołasia, napisana przez Piotra Bąka pozwoli przybliżyć portret niezwykłego sportowca oraz człowieka. Autor książki rozmawiał z rodziną i bliskimi. Na podstawie tego opisał historię Arka. Dzięki temu pamięć o nim nigdy się nie zatrze, a fani siatkówki będą mogli poznać go jeszcze bardziej. Na pewno będzie to „perełka” w domu każdego z nas. Ogólnopolska prezentacja biografii miała miejsce w Ostrołęce, w której zawodnik spędził swoją młodość i został pochowany. Premiera odbyła się w Szkole Podstawowej nr 5. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pojawili się na nim przyjaciele tego jakże utalentowanego siatkarza: Renisław Dmochowski – pierwszy trener (UKS Olimp Ostrołęka), Krzysztof Felczak (MOS Wola Warszawa), Waldemar Wspaniały (trener Reprezentacji Polski), którzy niegdyś pomagali w rozwoju siatkarskich umiejętności Arka. W uroczystości uczestniczyli także: Janusz Kotowski – prezydent Ostrołęki, Jerzy Grabowski – przewodniczący oraz radni Rady Miasta. Podziękowania dla rodziców tego wybitnego siatkarza – Danuty i Tomasza Gołasiów za wychowanie świetnego sportowca oraz szlachetnego człowieka nie obyły się bez owacji na stojąco. W spotkaniu udział brali także Piotr Stokłosa – wydawca książki, Piotr Bąk – autor, a także Janusz Uznański i Mariusz Szyszko – przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który jest patronem tejże biografii. Podczas premiery przywołane zostały wspomnienia o reprezentancie Polski, który przedwcześnie odszedł.

źródło: plusliga.pl/informacja własna / fot. Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.