#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (05.02-11.02)

 

Dziś pod naszą lupą Quiz Wiedzy o Siatkówce, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, jako wieloletni partner Trefla Gdańsk, Ferie z PGE Skrą, a także Kuba Kochanowski z nominacją. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Quiz Wiedzy o Siatkówce
We wtorek, 6 lutego w ramach ferii zimowych, w Szkole Podstawowej nr 9 w Będzinie-Łagiszy miał miejsce Quiz Wiedzy o Siatkówce. Najmłodsi mieli okazje sprawdzić się w tej dziedzinie sportu – odpowiadali na 30 pytań związanych m.in. z plus ligowym zespołem MKS Będzin.  Quiz ten składał się z dwóch kategorii wiekowych. Trzy najlepsze osoby zarówno z jednej, jak i z drugiej kategorii dostały pamiątkowe puchary i dyplomy. Test wiedzy został zorganizowany dzięki współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, a także Miejskiego Klubu Sportowego Będzin.

Port Lotniczy kontynuuje współpracę z gdańskim klubem
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy dalej będzie współpracował z Treflem Gdańsk. Jest to wieloletni partner gdańskiego zespołu. W przerwie spotkania żółto-czarnych z Jastrzębskim Węglem, podpisana została nowa umowa, dzięki czemu Port ten pozostanie Sponsorem Złotym klubu. Jego logo widnieje na boisku oraz na strojach siatkarzy. Dodatkowo na hali można spotkać Mewę – maskotkę lotniska. Z kolei już niedługo będzie miał miejsce trening Trefla Gdańsk z zespołem Portu Lotniczego.

Ferie z PGE Skrą
Kolejna, już szósta, edycja Ferii z PGE Skrą już za nami! Zarówno dzieci, jak i młodzież mogły spędzić ten wolny czas wśród żółto-czarnej drużyny. Była okazja do poznania jej od kulis. Po oficjalnym powitaniu była okazja do zwiedzenia hali Energia, zaprezentowania się przed kamerą Skra TV. Uczniowie odwiedzili też szatnię zawodników, siłownię, sklep kibica, a także biura pracowników administracji. Następnie odbył się trening, który koordynował Wojciech Janas – trener przygotowania fizycznego PGE Skry Bełchatów. Dzień później uczestnicy obserwowali trening miejscowej drużyny. Po jego zakończeniu uczniowie mogli lepiej poznać siatkarzy, zadać im pytania i poznać odpowiedzi na nurtujące pytania. Kolejne dni także przyniosły wiele atrakcji feriowiczom, bowiem wzięli oni udział w treningu wraz z Roberto Piazzą oraz Michałem Winiarskim, porozmawiali z Prezesem KPS Skra Bełchatów – Konradem Piechockim, a także kibicowali podczas spotkania PGE Skry z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Kuba Kochanowski z szansą na tytuł Olsztynianina Roku 2017!
Jakub Kochanowski otrzymał nominację „Gazety Wyborczej Olsztyn” do tytułu Olsztynianina Roku. Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn w 2017 roku  wywalczył tytuł Mistrza Świata Juniorów. Reprezentacja trenowana pod okiem Sebastiana Pawlika zwyciężyła w 48 meczach z rzędu! Dodatkowo Kuba Kochanowski zdobył najwięcej głosów wśród polskich siatkarzy, by grać w „Meczu Gwiazd” PlusLigi, co dało mu pewną przepustkę do wystąpienia na parkiecie. Aby pomóc zawodnikowi w zdobyciu tytułu Olsztynianina Roku należy wypełnić kupon plebiscytowy, który drukowany jest w „Gazecie Wyborczej Olsztyn”, a następnie dostarczyć do redakcji w Olsztynie, bądź przesłać pocztą (Nowowiejskiego 9, Olsztyn 10-162) do 26 lutego.

źródło: indykpolazs.pl/informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.