#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (01.01-07.01)

 

Po przerwie wracamy do Was z cyklem #PozaBoiskiem. Dziś pod naszą lupą ferie z PGE Skrą Bełchatów, David Smith z wyróżnieniem, rekord, Trzej Królowie i WOŚP w Ergo Arenie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Ferie z PGE Skrą Bełchatów
Kto nie chciałby spędzić ferii zimowych z zawodnikami bełchatowskiego zespołu? Dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat mają taką możliwość. Co należy zatem zrobić? Chętni kibice muszą przekonać, dlaczego to właśnie oni powinni spędzić ferie z graczami Skry Bełchatów. W tym celu powinni przesłać własny filmik, wzorowany na Snapchacie oraz InstaStory, w którym pokażą, jak spędzają swój dzień z PGE Skrą. Wideo należy wysyłać na maila: konkurs@skra.pl (temat: „Ferie z PGE Skrą”) do 15.01.2018 r. do godz. 13:00. Komisja wybierze 20 nadesłanych prac (możliwe jest powiększenie liczby uczestników do 25 osób). Nazwiska „szczęśliwców” zostaną opublikowane 19.01.2018 r. na KLIK. Ferie z siatkarzami PGE Skry będą trwały w dniach 5-10 lutego. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z drużyną, udział w ligowym meczu bełchatowskiego zespołu z Indykpolem AZS Olsztyn. Na zakończenie otrzymają pamiątkowy dyplom i klubowe gadżety.

David Smith siatkarzem roku 2017 w USA
David Smith, reprezentant USA, obecny środkowy Aluronu Virtu Warta Zawiercie otrzymał wyróżnienie w swoim kraju. Zawodnik bowiem został wybrany najlepszym siatkarzem 2017 r. w Stanach Zjednoczonych. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro bardzo dobrze wspomina miniony sezon reprezentacyjny, gdyż kadra narodowa wywalczyła czwarte miejsce w Lidze Światowej, czwartą pozycję w Pucharze Wielkich Mistrzów, pierwsze miejsce podczas mistrzostw strefy NORCECA. Amerykanie, oprócz wymienionych osiągnięć, wywalczyli awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w bieżącym roku we Włoszech oraz w Bułgarii.

W Ergo Arenie pobito rekord
W miniony piątek (05.01) w Ergo Arenie został pobity rekord frekwencji. Na spotkanie Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów przybyło 5500 kibiców. Taka liczba fanów siatkówki jest rekordem w obecnym sezonie PlusLigi nie tylko w Gdański, ale również w całych rozgrywkach. Podczas piątkowego meczu była niesamowita atmosfera.   

Trzej Królowie w Ergo Arenie
W zeszły piątek (05.01) oprócz wspomnianego wcześniej rekordu frekwencji na meczu czekali Trzej Królowie – Andrea Anastasi, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika. Na trybunach czekały bowiem przygotowane dla kibiców maski z zawodnikami, którzy przedstawieni byli jako pół lwy. Atmosfera na spotkaniu była zatem wyjątkowa, gdyż Królowie Dżungli bardzo głośno dopingowali swoich zawodników.

WOŚP na meczu Trefla Gdańsk
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 26. zagra 14 stycznia, jednak już podczas piątkowego spotkania Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów kibice mogli przyłączyć się do zbiórki pieniędzy, gdyż w Ergo Arenie obecni byli wolontariusze tej fundacji. Przypominamy, że w tym roku cała Polska zagra dla „wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Warto pomagać, zatem „gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej”!

źródło: plusliga.pl/informacja własna / fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.