#PozaBoiskiem: Autostopem do Bombaju, czyli szlachetna podróż siatkarzy!

Mateusz Przybyła wraz z Patrykiem Strzeżkiem postanowili wybrać się do Indii. Podróż ta ma na celu pomóc 13-letniemu Kacprowi.

Kacper, pochodzący z Żor, urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną, a także wodogłowiem. Chłopiec musi jeździć na wózku inwalidzkim, jednak ten, który obecnie posiada nie jest wystarczająco przystosowany. Na pomoc przychodzą: atakujący Jastrzębskiego Węgla Patryk Strzeżek oraz środkowy MKS-u BędzinMateusz Przybyła. Siatkarze przedwczoraj wyruszli w podróż, podczas której będą zbierali pieniądze zarówno na nowy wózek inwalidzki, jak i na rehabilitację 13-letniego Kacpra. W drodze do Indii, zawodnicy odwiedzą Czechy, Węgry, Serbię, Bułgarię i Turcję. Punktem docelowym jest Bombaj. Sportowcy szukali dobroczyńców w okoliach Żor, jednak mają wielką nadzieję, iż także w trakcie podróży uda się pozyskać kolejnych sponsorów.
Oczywiście o siatkówce nie zapominają – piłkę zabrali ze sobą, by w wolnych chwilach poodbijać na plaży.  Z powrotem do Polski wrócą samolotem z lotniska w New Delhi lub w Bombaju.

 

Zachęcamy gorąco do śledzenia na bieżąco podróży siatkarzy:
Facebook: KLIK
YouTube: KLIK
Instagram: KLIK

My także będziemy zdawać relację z tej wyprawy, bądźcie również z nami!

źródło: mksbedzin.pl / fot. Anna Maria Żbik, Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *