#PozaBoiskiem: Autostopem do Bombaju, czyli szlachetna podróż siatkarzy!

Mateusz Przybyła wraz z Patrykiem Strzeżkiem postanowili wybrać się do Indii. Podróż ta ma na celu pomóc 13-letniemu Kacprowi.

Kacper, pochodzący z Żor, urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną, a także wodogłowiem. Chłopiec musi jeździć na wózku inwalidzkim, jednak ten, który obecnie posiada nie jest wystarczająco przystosowany. Na pomoc przychodzą: atakujący Jastrzębskiego Węgla Patryk Strzeżek oraz środkowy MKS-u BędzinMateusz Przybyła. Siatkarze przedwczoraj wyruszli w podróż, podczas której będą zbierali pieniądze zarówno na nowy wózek inwalidzki, jak i na rehabilitację 13-letniego Kacpra. W drodze do Indii, zawodnicy odwiedzą Czechy, Węgry, Serbię, Bułgarię i Turcję. Punktem docelowym jest Bombaj. Sportowcy szukali dobroczyńców w okoliach Żor, jednak mają wielką nadzieję, iż także w trakcie podróży uda się pozyskać kolejnych sponsorów.
Oczywiście o siatkówce nie zapominają – piłkę zabrali ze sobą, by w wolnych chwilach poodbijać na plaży.  Z powrotem do Polski wrócą samolotem z lotniska w New Delhi lub w Bombaju.

 

Zachęcamy gorąco do śledzenia na bieżąco podróży siatkarzy:
Facebook: KLIK
YouTube: KLIK
Instagram: KLIK

My także będziemy zdawać relację z tej wyprawy, bądźcie również z nami!

źródło: mksbedzin.pl / fot. Anna Maria Żbik, Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz