Polscy juniorzy coraz bliżej awansu!

Reprezentacja Polski juniorów w pierwszym meczu pokonała drużynę z Włoch. Pozostały jeszcze dwa spotkania w Bełchatowie do końca eliminacji Mistrzostw Świata 2015.

Początek meczu był bardzo nerwowy dla biało – czerwonych. Gra była bowiem bardzo nierówna. Polacy popełniali wiele błędów, dzięki czemu Włosi dobywali punkt za punktem. Jednak do czasu… Nasi reprezentanci opanowali stres i zaczęli grać równo. Nadrabiali wiele punktów i… wyszli na prowadzenie! Warto też zwrócić uwagę na świetną grę Aleksandra Śliwki, jaką dzisiaj prezentował w bełchatowskiej Energii. Polacy nie chcieli oddać prowadzenia. Włosi, choć bardzo się starali, przegrali pierwszego seta z gospodarzami (19:25).

Drugi set był podobny do poprzedniego. Italia mimo ostrej walki ponownie przegrała z podopiecznymi trenera – Jakuba Bednaruka (22:25). 

W trzecim secie fantastyczną grą (po raz kolejny) wykazał się Olek Śliwka, który w dzisiejszym spotkaniu był niezastąpiony. Przyjęcie, atak, blok i zagrywka – z żadnym elementem siatkarz nie miał problemu. Jakub Bednaruk, jak sam przyznał, jest bardzo zadowolony z gry zawodnika. Włochy również w tej partii nie miały szans na wygraną. Goście przegrali 17:25, a w całym meczu 0:3.

Słowa uznania należą się również do wszystkich polskich siatkarzy, którzy bez wątpienia dali z siebie jak najwięcej, na co wskazuje wynik spotkania.
Biało – czerwoni zagrali dzisiaj pierwszy mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2015, które odbędą się w sierpniu w Meksyku. Polacy zmierzą się jeszcze w sobotę z Austrią o godz. 18:00 oraz w niedzielę z Francją również o godz. 18:00.

Polska – Włochy 3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

Składy:

Polska: Zwiech, Bieńkowski, Śliwka, Szalpuk, Szymura, Mordyl, Piechocki (libero) oraz Halaba.

Włochy: Vitelli, Raffaelli, Pistolesi, Di Martino, Della Volpe, Argenta, Balaso (libero) oraz Cavuto, Mazzon.

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.