Polscy juniorzy coraz bliżej awansu!

Reprezentacja Polski juniorów w pierwszym meczu pokonała drużynę z Włoch. Pozostały jeszcze dwa spotkania w Bełchatowie do końca eliminacji Mistrzostw Świata 2015.

Początek meczu był bardzo nerwowy dla biało – czerwonych. Gra była bowiem bardzo nierówna. Polacy popełniali wiele błędów, dzięki czemu Włosi dobywali punkt za punktem. Jednak do czasu… Nasi reprezentanci opanowali stres i zaczęli grać równo. Nadrabiali wiele punktów i… wyszli na prowadzenie! Warto też zwrócić uwagę na świetną grę Aleksandra Śliwki, jaką dzisiaj prezentował w bełchatowskiej Energii. Polacy nie chcieli oddać prowadzenia. Włosi, choć bardzo się starali, przegrali pierwszego seta z gospodarzami (19:25).

Drugi set był podobny do poprzedniego. Italia mimo ostrej walki ponownie przegrała z podopiecznymi trenera – Jakuba Bednaruka (22:25).

W trzecim secie fantastyczną grą (po raz kolejny) wykazał się Olek Śliwka, który w dzisiejszym spotkaniu był niezastąpiony. Przyjęcie, atak, blok i zagrywka – z żadnym elementem siatkarz nie miał problemu. Jakub Bednaruk, jak sam przyznał, jest bardzo zadowolony z gry zawodnika. Włochy również w tej partii nie miały szans na wygraną. Goście przegrali 17:25, a w całym meczu 0:3.

Słowa uznania należą się również do wszystkich polskich siatkarzy, którzy bez wątpienia dali z siebie jak najwięcej, na co wskazuje wynik spotkania.
Biało – czerwoni zagrali dzisiaj pierwszy mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2015, które odbędą się w sierpniu w Meksyku. Polacy zmierzą się jeszcze w sobotę z Austrią o godz. 18:00 oraz w niedzielę z Francją również o godz. 18:00.

Polska – Włochy 3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

Polska: Zwiech, Bieńkowski, Śliwka, Szalpuk, Szymura, Mordyl, Piechocki (libero) oraz Halaba.

Włochy: Vitelli, Raffaelli, Pistolesi, Di Martino, Della Volpe, Argenta, Balaso (libero) oraz Cavuto, Mazzon.