#PozaBoiskiem: Podsumowanie wydarzeń (30.04-13.05)

 

Dziś pod naszą lupą zakończenie konkursu szkolnego, Trefl Gdańsk, który pożegnał sezon wraz z kibicami, podziękowania Łuczniczki Bydgoszcz skierowane do wolontariuszy, podsumowanie sezonu zawierciańskiego zespołu oraz Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Zakończenie konkursu szkolnego
Sezon 2017/2018 PlusLigi dobiegł końca, a wraz z nim szkolny konkurs pt. „Szkoła Siatkarzom Cuprum kibicuje i nagrody otrzymuje”, do którego przystąpiły 22 grupy szkolne. Uczniowie przez cały sezon pojawiali się na meczach, rozgrywanych w Lubinie. Szkolne sektory zamieniły się w barwy pomarańczowe, a z trybun dobiegało ogromne wsparcie dla drużyny. Zwycięzcami wspomnianego konkursu zostali:
I miejsce – SP Wiechlice -Leszno Górne – nagroda: wspólny trening z drużyną Cuprum Lubin na hali RCS w Lubinie,
II miejsce – Zespół Szkół im. Jana Pawła w Osiecznicy – nagroda; unikatowe koszulki dla wszystkich uczestników grupy,
III miejsce – ARES Nowa Sól – nagroda: 6 profesjonalnych piłek MIKASA dla grupy.

Trefl Gdańsk pożegnał sezon z kibicami
W ubiegły poniedziałek, 7 maja zespół Trefla Gdańsk wraz z kibicami zmierzył się w siatkarskim pojedynku w ramach zakończenia sezonu. Rywalizacja trwała do dwóch zwycięskich setów i miała miejsce pod czujnym okiem sędziego, w którego wcielił się Andrea Anastasi. Na trybunach Ergo Areny pojawili się także kibice, wspierający swoją drużynę. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć także wspólnych zdjęć, autografów, czy rozmów z gdańską ekipą. Była również okazja do wzięcia udziału w przygotowanych konkursach.

Zakończenie sezonu z wolontariuszami
Jak co roku, tak i tym razem zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Łuczniczki Bydgoszcz spotkali się z wolontariuszami, którzy wspierali zespół przez cały sezon. Spotkanie to odbyło się we wtorek 8 maja. Został rozegrany turniej siatkarski, a następnie wolontariusze zostali zaproszeni do wspólnej rozmowy z drużyną. Otrzymali oni także upominki. Oczywiście nie mogło się obyć także bez podziękowań skierowanych do kapitana bydgoskiej ekipy – Wojtka Jurkiewicza, który zakończył swą karierę.

Podsumowanie sezonu z zawierciańskimi kibicami
W minioną sobotę (12 maja) Klub Kibica oraz Klub Aluron Virtu Warta Zawiercie spędzili na zamkniętej imprezie, która miała na celu podsumować zakończony sezon plusligowych batalii. Odbyła się ona w Czarcim Młynie, w Zawierciu. Jej uczestnikami mogli być kibice, ich osoby towarzyszące oraz dzieci, którzy przynajmniej raz pojawili się na wyjazdowym meczu. Wszyscy mieli możliwość zabawy, dzięki obecnemu zespołowi muzycznemu. Do atrakcji należały także gry z siatkarzami oraz sztabem szkoleniowym. Dzień ten był świetną okazją do wspólnej integracji między kibicami, a ich zespołem.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich z siatkarzami
W zeszły weekend (12-13.05) w Polsce obchodzone były Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W sobotę zawitali więc do łódzkich Poddębic zawodnicy PGE Skry Bełchatów – Karol Kłos wraz z Szymonem Romaciem oraz Mistrzowie Juniorów – Mikołaj Sawicki, Antoni Piotrowsk, Michał Jagiełło i i Błażej Paszkiewicz. Z kolei w niedzielę w Łasku pojawili się Mariusz Wlazły, Robert Milczarek, Patryk Czarnowski, Michał Hoszman, Radosław Kolanek oraz Hubert Węgrzyn. Uczestnicy otrzymali siatkarskie porady, a następnie zrobili sobie zdjęcie z zawodnikami oraz dostali autografy.

źródło: ks.cuprum.pl/plusliga.pl/luczniczkabydgoszcz.pl/skra.pl//informacja własna
Fot. Anna Wincek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.