#PodbićEuropę: Podsumowanie zmagań 4 kolejki – mecze zespołów zagranicznych

Rozpoczęliśmy drugą połówkę zmagań grupowych!

Grupa A

W rewanżowym meczu między Noliko Maaseik a wicemistrzem Turcji, drużynie Nikodema Wolańskiego nie udało się ponownie wygrać, a nawet zdobyć choć jednego punktu w meczu. Tym samym Belgowie spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Mimo dobrej postawy Kamila Rychlickiego, Luksemburczyka polskiego pochodzenia, podopieczni Daniela Castellaniego nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rywalom ze Stambułu. O ich sile stanowiła świetna gra blokiem oraz pewny odbiór piłki

Wynik:

BBSK Stambuł – Noliko Maaseik 3:1 (25:19, 19:25, 25:22, 25:18)

Grupa C

Drugą drużyną po ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, która nadal nie straciła ani punktu seta w dotychczasowych starciach jest obrońca tytułu, Zenit Kazań. Tym razem mistrzowie Rosji nie pozwolili wyrwać sobie seta w rewanżowym spotkaniu z VfB Friedrichshafen. Miejscowi jak zwykle mogli liczyć na brawurową grę Maxima Mikhaylowa w ataku. Podopieczni Vitala Heynena zostali całkowicie zdominowani przez będących w świetnej formie kazańczyków.

Wynik:

Zenit Kazań – VfB Friedrichshafen 3:0 (25:18, 40:38, 25:17)

Na drugim miejscu w tabeli utrzymują się dobrze radzący sobie siatkarze z Izmiru. Brązowi medaliści ligi tureckiej w swoim czwartym meczu zmagań grupowych musieli podzielić się punktami. Mistrzowie Francji po dwóch bezpunktowych porażkach z rzędu, tym razem powtórzyli wynik z pierwszego spotkania, zdobywając punkt po przegranej w tie-breaku rozegranym aż do 23 punktów. O zwycięstwie zadecydowała zdecydowanie pewniejsza gra w ataku po stronie gospodarzy.

Wynik:

Arkas Izmir – Paris Volley 3:2 (25:21, 23:21, 16:25, 25:19, 23:21)

Grupa E

Do ponownego starcia tytanów doszło między jednymi z głównych faworytów do tytułu. W Belgorodzie miejscowe Belogorie, przy ponad pięciotysięcznej widowni podejmowało obecnego wicemistrza Włoch, Sir Safety Conad Perugię. Górą znów okazali się być siatkarze Lorenzo Bernardiego, którzy po raz kolejny mogli cieszyć się ze zwycięstwa dopiero po piątym secie, Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Alexander Berger, który zgromadził dla Perugii 17 punktów.

Wynik:

Belogorie Belgorod – Sir Safety Conad Perugia 2:3 (19:25, 25:16, 26:24, 17:25, 11:15)

Drużyna z Ankary po raz kolejny musiała uznać wyższość rywala z Roeselare. Tamtejszy Knack po nieudanym początku, w którym musiał zmierzyć się z liderami grupy, wreszcie zaczął odrabiać straty. Jednak o awans do dalszej części rozgrywek przyjdzie mu walczyć Belogorie, które tak łatwo nie odda miejsca w playoffach.