#PodbicEurope: Podsumowanie meczów zagranicznych zespołów – DZIEŃ 3. (03.12.2015)

13504080129603Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem spotkań zagranicznych drużyn, które w ramach LM zmierzyły się ze sobą w dniu dzisiejszym.

GRUPA D
Hypo Tirol Innsbruck – Budvanska Rivijera Budva

Spotkanie to było dość krótkie. W pierwszym secie gospodarze objęli prowadzenie. Mimo walki ze strony przeciwników – niewiele oni mogli zyskać. Hypo Tirol Innsbruck grał bardzo zdecydowanie i to właśnie do tego zespołu powędrowało zwycięstwo w pierwszym secie (25:21). W drugiej partii forma czarnogórskiej drużyny spadła. Popełniała ona bowiem wiele błędów. Gospodarze z kolei wykorzystali taką sytuację przeciwników. Ta partia również należała do nich (25:19). W trzeciej odsłonie Budvanska Rivijera Budva grała nierówno. Jednak szybko wróciła na właściwe tory i zaczęła nadrabiać stracone punkty. Na nic to się jednak zdało, ponieważ austriacka ekipa w każdej akcji pokazywała, jaką tworzą drużynę. Ten set również padł łupem Hypo Tirol Innsbruck (25:21). Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy. Mecz ten obejrzało z trybun 1550 widzów.

Hypo Tirol Innsbruck – Budvanska Rivijera Budva 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

Składy:
Hypo Tirol Innsbruck: Teppan, Chritansky, Beer, Peda, Ropret, Souza, Provezano (L) oraz Tusch, Frances
Budvanska Rivijera Budva: Jecmenica, Cirović, Ivković, Eminović, Olefir, Kadankov, Lakcević (L) oraz Babić, Sormaz, Medenica

GRUPA E
VK Dukla Liberec – Lube Banca Marche Macerata

W pierwszym secie drużyna gości grała na bardzo dobrym poziomie. Miljković doskonale czuł się na boisku, co można było zauważyć. Jego drużyna objęła prowadzenie, jednak gospodarze się nie poddawali i każdy stracony punkt starali się nadrobić. Dobra forma trwała do drugiej przerwy technicznej. Po dobrych zagrywkach i atakach ze strony przeciwników, zakończyła się dobra passa czeskiego zespołu, bowiem pierwszego seta przegrali 18:25.  Druga partia rozpoczęła się prowadzeniem włoskiej ekipy (5:1). Gospodarze jednak nadrobili straty i wyszli na prowadzenie. Nie oddali go prawie do końca meczu. W ostatnich akcjach Lube Banca Marche Macerata bardzo dobrze punktowała, a Alessandro Fei przyczynił się do ostatecznego wygrania seta (26:24). W trzeciej partii również silniejsi byli siatkarze Lube Banca Marche Macerata. Szybko objęli prowadzenie, które z każdą akcją zwiększali. Gospodarzom nie udało się nadrobić strat. Włoska drużyna zwyciężyła tę odsłonę 25:15, a w całym spotkaniu 3:0.

Dukla Liberec – Cucine Lube Banca Marche Civitanova 0:3 (18:25, 24:26, 15:25)

Składy:
Dukla Liberec: Spravka, Janouch, Patucha, Stanek, Krisko, Leikep, Kopacek (L) oraz Zajicek, Galabov
Cucine Lube Banca Marche Civitanova: Parodi, Christenson, Fei, Stanković, Cebulj, Podrascanin, Grebennikov (L) oraz Cester, Corvetta, Miljković

GRUPA F
Pallavolo Modena – Vojvodina Nowy Sad

Pierwszego seta w dobry sposób zapoczątkował Bruno Rezende, do którego należał mocny atak. Na pierwszej przerwie technicznej drużyny schodziły przy wyniku 8:3 dla gospodarzy. Przewaga ta rosła z każdą kolejną akcją. Vojvodina Nowy Sad pozostawała ciągle w miejscu – na drugiej przerwie technicznej przegrywała 4:16. Włoscy siatkarze zwyciężyli tego seta 25:6. Kolejna odsłona była dość wyrównana (8:5)…jednak tylko jej początek. W dalszej części spotkania (podobnie jak w poprzednim secie) gospodarze oddalali się od rywali. Matteo Piano zasługuje na szczególną uwagę, bowiem doskonale radził sobie w ataku. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:14 dla gospodarzy. W trzecim secie gra serbskich siatkarzy znacznie się polepszyła. Przewaga nadal była po stronie przeciwników, jednak już nie tak duża, jak w poprzednich partiach (16:12). W tej odsłonie do końca nie było wiadomo, która drużyna zwycięży – gra toczyła się bowiem na przewagi. Lepszą ekipą okazała się być drużyna Modeny. Wygrała ona trzeciego seta 27:25 oraz całe spotkanie 3:0.

DHL Modena – Vojvodina Nowy Sad 3:0 (25:6, 25:14, 27:25)

Składy:
DHL Modena: Petrić, Bruno, Nikić, Piano, Casadei, Lucas oraz Rossini (L)
Vojvodina Nowy Sad: Simić, Nikolić, Stanković, Vemić, Jovanović, Minić, Peković (L) oraz Bojicić, Premović, Mehić, Radović

GRUPA G
Energy Investments Lugano – Tomis Konstanca

W pierwszym secie gra obu drużyn była bardzo nierówna. Jeden jak i zarówno drugi zespół popełniali zbyt wiele błędów. Końcówka była bardzo nerwowa, gdyż gra toczyła się na przewagi. Lepsi w tej partii okazała się być ekipa Energy Investments Lugano, która pokonała rywali 26:24. W następnej odsłonie niewiele się zmieniło. Mecz nadal nie był równy – po jednej oraz po drugiej stronie siatki. Ostatecznie tę partię zwyciężyła drużyna gospodarzy 25:23. W trzecim secie gra się nieco odwróciła, gdyż na pierwszej, jak i zarówno drugiej przerwie technicznej prowadzenie uzyskali goście. Nie trwało to jednak długo, ponieważ przyjezdny zespół zaczął popełniać błędy, a Energy Investments Lugano wykorzystywało to. Szwajcarska drużyna zwyciężyła tego seta 25:22, a całe spotkanie 3:0.

Energy Investments Lugano – Tomis Konstanca 3:0 (26:24, 25:23, 25:22)

Składy:
Energy Investments Lugano: Radziuk, Elgarten, Todorow, Hietanen, Andrić, Valsecchi, Rosić (L) oraz Pokersnik
Tomis Konstanca: Vologa, Stancu, Mitev, Ananiew, Pavel, Gotch, Skundrić (L) oraz Muscina, Gavriz, Mihalescu

źródło: informacja własna/cev.lu

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.

Dodaj komentarz