#PlusligoweZaplecze: Podsumowanie 22. kolejki 1. Ligi
Faza zasadnicza rozgrywek o mistrzostwo 1. ligi zakończona! Które zespoły powalczą o medale? Serdecznie zapraszamy do podsumowania ostatniej kolejki pierwszej fazy plusligowego zaplecza!
SMS PZPS Spała – Stal AZS PWSZ Nysa 0:3 (12:25, 24:26, 20:25)
Składy zespołów:
SMS PZPS Spała: Woroniecki, Olczyk, Makowski, Goss, Szymeczko, Lubaczewski, Bonisławski (libero) oraz Dzikowicz (libero), Kwiecień, Śliż, D. Bułkowski, Nożewski
Stal AZS PWSZ Nysa: Jezierski, Sługocki, Poręba, Domagała, Szymański, Huber, Jaskuła (libero) oraz Rajchelt, Busch, Godlewski, Firszt
KPS Siedlce – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0 (25:15, 25:16, 25:20)
Składy zespołów:
KPS Sielce: Polański, Łukasik, M’Baye, Błasiak, Bucki, Zdrajkowski, Januszewski (libero) oraz Gibek, Zemlik, Szaniawski
TS Victoria PWSZ Wałbrzych: Schamlewski, Napiórkowski, Pietkiewicz, Siwicki, Durski, Hukel, Obrębski (libero) oraz Plizga, Frąc, Magnuszewski, Zieliński, Szydłowski, Olszewski
AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (21:25, 21:25, 25:9, 25:20, 15:7)
Składy zespołów:
AGH Kraków: Kania, Żakieta, Surma, Fornal, Mordyl, Adamski, Wroniecki (libero) oraz Bik (libero), Maruszczyk, Dudziński, Ściślak
Exact Systems Norwid Częstochowa: Kryński, Usowicz, Oczko, Mucha, Miarka, Smolarczyk, Zieliński (libero) oraz Kołodziej (libero), Kraś, Kaczyński, Kogut, Gromadzki, Zawalski
APP Krispol Września – TSV Sanok 0:3 (24:26, 19:25, 23:25)
Składy zespołów:
APP Krispol Września: Szczytkow, Jasiński, Schmidt, Szczygielski, Karpiewski, Zapłacki, Matuszak (libero) oraz Iglewski, Brzostowicz, Matula, Dobosz
TSV Sanok: Łaba, Rusin, Gąsior, Oroń, Zmarz, Jurkojć, Dembiec (libero) oraz Kotyla, Gnatek, Głód (libero)
MKS Ślepsk Suwałki – SKS Hajnówka 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)
Składy zespołów:
MKS Ślepsk Suwałki: Lipiński, Winnik, Rudzewicz, Szaniawski, Skrzypkowski, Rawiak, Andrzejewski (libero) oraz Michel, Tomczak, Linda, Lesiuk
SKS Hajnówka: Faryna, Milewski, Gniewek, Saczko, Sterna, Sapiński, Kuś (libero) oraz Ciesiułka, Bernatrowicz, Bogus
tabela po 22. kolejce | |||
drużyna | mecze | punkty | |
1 | MKS Ślepsk Suwałki | 20 | 48 |
2 | Aluron Virtu Warta Zawiercie | 20 | 48 |
3 | Stal AZS PWSZ Nysa | 20 | 42 |
4 | KPS Siedlce | 20 | 41 |
5 | TSV Sanok | 20 | 30 |
6 | SKS Hajnówka | 20 | 28 |
7 | APP Krispol Września | 20 | 27 |
8 | AGH Kraków | 20 | 27 |
9 | Exact Systems Norwid Częstochowa | 20 | 17 |
10 | TS Victoria PWSZ Wałbrzych | 20 | 15 |
11 | SMS PZPS Spała | 20 | 7 |
źródło: pzs.pl / informacja własna