#PlusligoweBatalie: Trzy punkty zostają w Radomiu!

W sobotnie popołudnie rozegrany został mecz pomiędzy Cerrad Czarnymi Radom, a LOTOSEM Treflem Gdańsk. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego spotkania.

Mecz dobrze rozpoczęli gdańszczanie, którzy prowadzili trzema oczkami. Mimo to radomianie nie poddawali się i szybko doprowadzili do remisu. Podopieczni Andrei Anastasiego ponownie wypracowali sobie przewagę i mimo ogromnej walki Czarnych, pierwszą partię wygrali przyjezdni. W drugiej odsłonie gra gospodarzy zdecydowanie się poprawiła (7:2). W końcówce siatkarze z Gdańska dogonili rywali, jednak tym razem nie zdołali ich pokonać. Po 10-minutowej przerwie swoją bardzo dobrą grą dalej wykazywali się radomianie (11:6). W dalszej części spotkania gdańszczanie zbliżyli się przeciwników i już mieli piłkę meczową, jednak ponownie gospodarze triumfowali (30:28). Czwarty set był bardzo wyrównany. Ten bardzo emocjonujący mecz ostatecznie wygrał zespół Cerrad Czarnych Radom, a MVP został wybrany Bartłomiej Bołądź.

Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:22, 30:28, 32:30)
MVP: Bartłomiej Bołądź

Składy (wyjściowe):
Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Żaliński, Kędzierski, Kohut, Smith, Fornal, Watten (L)
LOTOS Trefl Gdańsk: Pietruczuk, Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Mika, Masny, Gacek (L)

źródło: informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)