#PlusligoweBatalie: Trzy punkty zostają w Olsztynie!

12239570_883355728429541_9131723358118459347_nSiatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, przed własną publicznością, podejmowali dzisiaj zespół BBTS Bielsko-Biała. Trzysetowy pojedynek padł „łupem” gospodarzy!

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy już na samym początku wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie (5:3). Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn nie wytrzymywali ręki zarówno w polu zagrywki jak i w ataku. W ekipie z Olsztyna świetnie sprawował się Bartosz Bednorz, który co rusz atakował nad blokiem rywali (8:4). Goście próbowali walczyć, ale nie mogli nic poradzić na dobrze predysponowanych podopiecznych Andrei Gardiniego. Na drugiej przerwie technicznej przewaga gospodarzy wynosiła już pięć oczek (16:11). Bielszczanie nie wyrzekli się błędów własnych, co niestety nie wpływało korzystnie na wynik (22:18). Ostatecznie set zakończył się wysokim zwycięstwem olsztynian (25:19).

Druga partia, tylko na samym początku była wyrównana. Gospodarze ponownie bardzo szybko uzyskali trzy punkty przewagi (8:5). Olsztynianie nawet na chwile nie tracili koncentracji na boisku i pewnie utrzymywali swoje prowadzenie (14:11). Goście, podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu, byli zmuszeni cały czas „gonić wynik”. Na drugiej przerwie technicznej siatkarze Andrei Gardiniego mieli cztery oczka w zapasie (16:12). Zespół z Olsztyna już do samego końca kontrolował sytuację i nie wypuścił zwycięstwa z rąk (25:17).

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak pozostałe – od dwóch oczek przewagi gospodarzy (5:3). Niemniej jednak goście, bardzo szybko doprowadzili do remisu (5:5). Przez pewien czas gra toczyła się punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej o oczko lepsi byli siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn (8:7). Podopiecznych Andrei Gardiniego odskoczyli rywalom na kilka punktów przewagi, które sukcesywnie utrzymywali do drugiego, regulaminowego czasu (16:14). Goście nie zamierzali jednak tak łatwo się poddawać i poprawiając swoją grę w przyjęciu stopniowo niwelowali starty, aż w końcu doprowadzili do remisu (23:23). Końcówka zapowiadała się niezwykle interesująco, a o wygranej miały zadecydować niuanse. Ostatecznie lepsi okazali się być gospodarze, którzy wygrywając z bielszczanami (29:27) zapisali na swoim koncie trzy punkty. MVP spotkania wybrany został Paweł Woicki.

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:17, 29:27)
MVP: Paweł Woicki

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, Thomas Koelewijn, Bartosz Bednorz,Filip Stoilović, Bram Van Den Dries, Maciej Zajder, Michał Potera (libero)
BBTS Bielsko-Biała: Kamil Kwasowski, Serhiy Kapelus, Mateusz Sacharewicz, Bartłomiej Neroj, Dmytro Bogdan, Bartosz Janeczek, Dan Lewis (libero) oraz Grzegorz Pilarz

Źródło: Informacja własna

Urszula Minarczuk

Niepoprawna optymistka zakochana w siatkówce. Przyszła psycholog. Roztrzepana i zakręcona. Uwielbiam pisać i dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami. Nigdy nie pogardzę dobrą książką i… meczem siatkówki o 3 w nocy! ;)