#PlusligoweBatalie: Po tie-breaku lepsi goście

Spotkanie, które zakończyło 23. kolejkę Plusligi. GKS Katowice podjął drużynę Wicemistrzów Polski, Asseco Resovię Rzeszów. Jak przebiegało to spotkanie? Zapraszamy do relacji!

WYJŚCIOWE SKŁADY:

ASSECO RESOVIA: Nowakowski, Lemański, Perrin, Ivović, Schops, Drzyzga, Masłowski (L)

GKS KATOWICE: Krulicki, Butryn, Falaschi, Kalembka, Kapelus, Sobański, Stańczak (L)

Już na początku spotkania gospodarzom udało się wypracować kilkupunktową przewagę, którą po błędach własnych utracili (6:6). Również w dalszej części seta utrzymywał się wynik remisowy, głównie za sprawą błędów serwisowych obu stron. Na boisku wyróżniali się środkowi, zarówno gospodarzy, jak i gości, a także przyjmujący Resovii, John Gordon Perrin. Dzięki skutecznej grze to właśnie goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie (14:17). Końcówka partii bardzo wyrównana – gospodarzom udało się zniwelować przewagę gości (20:20). Ostatecznie I set należał do Asseco Resovii Rzeszów (26:28). Początek drugiej odsłony przyniósł przewagę gościom (5:7). Przewaga ta została jednak szybko roztrwoniona (10:10). Wkrótce potem do głosu doszli zawodnicy GKS-u, zdobywając trzypunktową przewagę (20:16). Sukcesem set zakończył się dla GKS-u Katowice (25:20). Trzecią partię od świetnej akcji rozpoczynają katowiczanie (1:0). W dalszej części spotkania gospodarzom, podobnie jak poprzednio, udało się wypracować przewagę (14:11). Zwycięzcami trzeciej partii zostali gospodarze (25:22). Czwartą odsłonę skutecznie zaczęli goście (1:3), jednak w dalszej części szala przeważyła się na korzyść katowiczan (19:17). Ostatecznie jednak lepsi okazali się rzeszowianie (23:25). Zwycięzców dzisiejszego spotkania wyłonił więc tie-break, po którym dwa punkty wywalczyli zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów (12:15)

GKS KATOWICE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 2:3 (26:28, 25:20, 25:22, 23:25, 12:15)