#PlusligoweBatalie: Podział punktów w Kielcach!

effector kielce

Dzisiejszy mecz pomiędzy Effectorem Kielce a Łuczniczką Bydgoszcz przyniósł wiele emocji. Szansę na zwycięstwo w tym spotkaniu miały obie drużyny, ostatecznie jednak górą okazali się być gospodarze.

Pierwszy set zdecydowanie należał do drużyny gości, którzy znakomicie spisywali się w polu zagrywki i w ataku. Błędy natomiast popełniali gospodarze, co poskutkowało wysokim zwycięstwem bydgoszczan (25:15). Drugi set wyglądał już zdecydowanie lepiej dla zawodników Effectora. Po słabym początku tej partii, przebudzili się i zaczęli grać jak równy z równym. Oba zespoły walczyły do końca, jednak drugi set ostatecznie padł łupem gospodarzy (25:23). Trzecia partia przebiegała podobnie, z tym że końcówka okazała się szczęśliwsza dla ekipy przyjezdnych, która wygrała i w całym spotkaniu wysunęła się na prowadzenie (22:25). Effector Kielce nie pozostał jednak dłużny swoim przeciwnikom. W kolejnej partii dali z siebie wszystko i pewnie zwyciężyli 25:18. Poderwani zwycięstwem w czwartym secie kielczanie nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa w tym meczu. Błędy Łuczniczki i dobra postawa Effectora poskutkowała zwycięstwem gospodarzy w tie-break'u (15:11).

Effector Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (15:25, 25:23, 22:25, 25:18, 15:11)

MVP: Leo Andrić

Effector Kielce: Komenda, Wohlfahrstatter, Andrić, Maćkowiak, Wachnik, Pawliński, Sobczak (libero) oraz Bućko, Antosik, Superlak, Formela, Biniek (libero)
Łuczniczka Bydgoszcz: Szczurek, Katić, Yudin, Filipiak, Sacharewicz, Nowakowski, Czunkiewcz (libero) oraz Bobrowski, Sieńko, Gromadowski, Jurkiewicz