#PlusligoweBatalie: Podsumowanie 9. kolejki

plusligaZa nami spotkania w ramach 9.kolejki polskiej, siatkarskiej ekstraklasy. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi podsumowaniami wszystkich rywalizacji.

Piąta porażka Mistrza Polski!
Zła passa nie opuszcza podopiecznych Andrzeja Kowala. Rzeszowianie, w wyjazdowym meczu z Cerradem Czarnymi Radom odnieśli kolejną, piąta już w tym sezonie, porażkę. Mecz był bardzo zacięty i trwał niespełna trzy godziny. Radomianie wygrywając za dwa punkty zajmują obecnie fotel wicelidera. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Wojciech Żaliński.

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (27:25, 21:25, 18:25, 27:25, 15:10)

Bydgoszczanie lepsi od częstochowian!
Po ostatniej, wyczekiwanej przez kibiców, wygranej AZS Częstochowy podopieczni Michała Bąkiewicza pojechali do Bydgoszczy z nadzieją na zgarnięcie całej puli punktów. Dwa pierwsze sety spotkania były niezwykle interesujące i o wygranej gospodarzy zdecydowały niuanse. Trzecia, jak się okazało ostatnia partia rywalizacji, była już popisem świetnej, wręcz koncertowej, gry zawodników Łuczniczki Bydgoszcz. Tytuł MVP meczu powędrował do Jakuba Jarosza.

Łuczniczka Bydgoszcz – AZS Częstochowa 3:0 (27:25, 29:27, 25:13)

Bełchatowianie o set lepsi od lubinian!
Jedno z ciekawszych spotkań 9. kolejki PlusLigi rozegrano w Lubinie. Zawodnicy miejscowego klubu podejmowali zespół PGE Skry Bełchatów. Wszyscy spodziewali się niezwykle zaciętej i pełnej zwrotów akcji rywalizacji. Tymczasem mecz okazał się być trochę w kratkę. Raz jedna, raz druga drużyna dosyć wysoko wygrywała kolejne partię, a mecz przeciągnął się do tie-breaka. W piątej odsłonie spotkania lepsi okazali się być goście, którzy dopisali do swojego konta dwa punkty. Najlepszym zawodnikiem wybrano Marcela Gromadowskiego.

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 25:18, 19:25, 25:15, 10:15)

Urania nadal niezdobyta!
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż nie przegrali spotkania przed własną publicznością. Bielszczanie musieli uznać wyższość rywali, a olsztynianie nawet na chwilę nie tracili koncentracji na boisku i dwie pierwsze partię spotkania wygrali bardzo wysoko. Dopiero w trzecim secie pomiędzy zespołami nawiązała się bardzo wyrównana walka. Ostatecznie to jednak ekipa z Olsztyna zachowała zimną krew i odniosła zwycięstwo w trzech odsłonach. Tytuł MVP trafił do Pawła Woickiego.

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:17, 29:27)

Kędzierzynianie liderem PlusLigi!
Drużyna ZAKSY, przed własną publicznością, podejmowała w środę zespół Jastrzębskiego Węgla. Spotkania pomiędzy tymi ekipami zawsze wzbudzały duże zainteresowanie. Spodziewano się pełnego emocji pojedynku. Niemniej okazało się, że mimo ambitnej walki jastrzębian nie mogli oni nic poradzić na dobrze predysponowanych kędzierzynian. Gospodarze pewnie ograli rywali w trzech setach i zapisując na swoim kocie trzy punkty zajęli „fotel” lidera PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Benjamin Toniutti.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)

Kolejny pięciosetowy dreszczowiec na korzyść siatkarzy z Gdańska!
Niemałe emocje dostarczyli swoim kibicom zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej, którzy postawili zawodnikom LOTOSU Trefla Gdańsk, niekwestionowanym faworytom środowej rywalizacji, twarde warunki! Mecz okazał się być niezwykle wyrównany. Niemniej jednak w końcówce to goście z Gdańska kontrolowali sytuację na boisku i w ostateczności to oni zgarnęli dwa punkt z puli spotkania. MVP został Murphy Troy.

AZS Politechnika Warszawska – LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (28:26, 23:25, 21:25, 25:22, 10:15)

Druga wygrana kielczan!
Siatkatrze Effectora nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Jak do tej pory, po rozegraniu dziewięciu kolejek, mają na swoim koncie raptem dwa zwycięstwa – w tym ostatnie, środowe nad drużyną z Będzina. Rywalizacje zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy odnieśli wysokie zwycięstwo w pierwszej partii nad drużyną z Kielc. Okazało się jednak, że będzinianom sił starczyło jedynie na jednego seta i kolejne trzy odsłony meczu padły „łupem” kielczan. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Sławomir Jungiewicz.

MKS Będzin – Effector Kielce 1:3 (25:17, 22:25, 20:25, 17:25)

Źródło: Informacja własna

Urszula Minarczuk

Niepoprawna optymistka zakochana w siatkówce. Przyszła psycholog. Roztrzepana i zakręcona. Uwielbiam pisać i dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami. Nigdy nie pogardzę dobrą książką i… meczem siatkówki o 3 w nocy! ;)