#PlusligoweBatalie: Podsumowanie 19. kolejki

Rekordowe spotkanie w Bydgoszczy. Przełamanie kędzierzynian. Tie-break podczas „spotkania na szczycie”. Co jeszcze wydarzyło się podczas dobiegającego końca weekendu? Zapraszamy na krótkie podsumowanie 19. kolejki Plusligi.

Pojedynek pomiędzy GKS Katowice a Treflem Gdańsk otworzył nam bieżącą serię meczów. Emocji mógł dostarczyć kibicom pierwszy set, który rozstrzygnąć musiała gra na przewagi. Podopieczni Andrei Anastasiego, wygrywając w trzech setach, zrewanżowali się ekipie Piotra Gruszki za poprzednie spotkanie obu drużyn. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Damiana Schulza.
GKS Katowice – Trefl Gdańsk 0:3 (29:31, 19:25, 21:25)

Drugie piątkowe spotkanie rozegrały ze sobą Łuczniczka Bydgoszcz oraz Espadon Szczecin. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodarzy, później jednak ekipa Michała Gogola zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do wyrównania. Zwycięzcę mecz wyłonił tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Jakuba Bednaruka i to oni po grze na przewagi mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Pięciosetowy pojedynek zaowocował jednak dwoma nowymi plusligowymi rekordami: wynikiem, jakim zakończył się 4. set (42:40 dla ekipy gości) oraz łączną sumą małych punktów zdobytych w meczu przez oba zespoły (254). Statuetką MVP uhonorowany został Bartosz Filipiak.
Łuczniczka Bydgoszcz – Espadon Szczecin 3:2 (25:20, 25:21, 18:25, 40:42, 20:18)

Sobotnie mecze rozpoczęło starcie Indykpolu AZS Olsztyn z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski bez większych przeszkód poradzili sobie z gospodarzami, zaprzeczając tym samym rodzącym się plotkom na temat kryzysu w zespole. Trzy sety rozegrane zostały całkowicie pod dyktando ekipy Andrei Gardiniego, a olsztynianie bezskutecznie próbowali zagrozić przeciwnikom tylko w drugim secie. Tytuł MVP otrzymał środkowy, Mateusz Bieniek.
Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 22:25, 15:25)

Niemal równolegle w tym samym czasie w jastrzębskiej hali miejscowi siatkarze podjęli plusligowego beniaminka. Również w tym meczu faworyci wywiązali się ze swojej roli. Emocji mógł dostarczyć drugi set, w którym ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego próbowała doprowadzić do remisu, jednak to podopieczni Ferdinando De Giorgiego ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trzecią partią jastrzębianie potwierdzili swoją dominację w tym spotkaniu, kończąc je bez straty seta. Najlepszym zawodnikiem meczu został Maciej Muzaj.
Jastrzębski Węgiel
– Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:15, 30:28, 25:22)

Podobnie, jak w dwóch poprzednich spotkaniach tej kolejki, również w meczu Cuprum Lubin z BBTS Bielsko-Białą faworyci potrzebowali tzw. „godziny z prysznicem”, by dopisać do plusligowej tabeli 3 kolejne punkty. Bielszczanie próbowali stawiać opór gospodarzom w pierwszym secie, jednak ekipa Patricka Duflos nie dała się wybić z rytmu i w trzech partiach poradziła sobie z niżej notowanym rywalem. Tytuł MVP otrzymał rozgrywający Michał Masny.
Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

Sobotnie mecze zakończył pojedynek pomiędzy ONICO Warszawą a MKS-em Będzin. W pierwszym secie zwycięstwo odniosła ekipa gości, jednak już kolejne trzy partie były całkowicie pod kontrolą podopiecznych Stephane’a Antigi. To pozwoliło stołecznym siatkarzom dopisać trzy punkty do tabeli oraz cieszyć się z dziesiątej ligowej wygranej z rzędu. Statuetkę najlepszego zawodnika spotkania otrzymał środkowy Jan Nowakowski, dla którego był to pierwszy tytuł w karierze.
ONICO Warszawa – MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:17, 25:12, 25:22)

Niedzielne mecze w ramach 19. kolejki Plusligi otworzyło tzw. „spotkanie na szczycie” pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a PGE Skrą Bełchatów. Spotkania te od wielu lat budzą emocje wśród kibiców, nierzadko też stoją na wysokim poziomie. Tak było i tym razem – nie brakowało długich wymian i spektakularnych obron. Chociaż podopieczni Andrzeja Kowala w 4. secie mieli w już w górze piłkę meczową, zdeterminowani bełchatowianie wyszarpali jednak zwycięstwo tej partii, doprowadzając tym samym do tie-break’a. Piąta partia rozegrana już była niemal całkowicie pod dyktando Wicemistrzów Polski, którzy z rzeszowskiego Podpromia wywieźli dziś 2 punkty. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu został kapitan bełchatowian, Mariusz Wlazły.
Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 25:15, 26:24, 24:26, 10:15)

Bieżącą kolejkę zamknął pojedynek Cerradu Czarnych Radom z Dafi Społem Kielce. Spotkanie to miało praktycznie jednostronny przebieg, a warunki dyktowali podopieczni Roberta Prygla. Kielczanie próbowali jeszcze przedłużyć rywalizację w trzecim secie, jednak na odrabianie strat było już za późno. W rozstrzygniętej na przewagi końcówce meczu więcej zimnej krwi zachowali radomianie, którzy nie pozwolili rywalom na ugranie w tym meczu nawet seta.
Cerrad Czarn Radom – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:20, 28:26)