#PlusligoweBatalie: Podsumowanie 17. kolejki

plusligaZa nami spotkania w ramach 17. kolejki PlusLigi. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi podsumowaniami wszystkich rywalizacji.

Trzy punkty zostają w Bydgoszczy
Mecz pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz a BBTSem Bielsko-Biała zainaugurował kolejną, siedemnastą już kolejkę PlusLigi. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i o wygranej gospodarzy w końcówce zadecydowały niuanse. W połowie drugiej części spotkania bydgoszczanie byli w stanie zbudować sobie przewagę, którą utrzymali już do samego końca. Bielszczanie nie zamierzali jednak tak łatwo się poddawać i trzecią partię pewnie wygrali. Niemniej jednak gościom siły wystarczyło jedynie na jednego seta i w czwartej części rywalizacji zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz bez najmniejszych problemów odnieśli zwycięstwo, kończąc tym samym całe spotkanie. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Murilo Radke.

Łuczniczka Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)

Rozbita Skra!
Po triumfie w Pucharze Polski oraz zwycięstwie z Asseco Resovią Rzeszów w 16. kolejce polskiej, siatkarskiej ekstraklasy, zawodnicy PGE Skry Bełchatów wybrali się nad morze, aby rozegrać spotkanie z LOTOSEM Treflem Gdańsk. Kibicie bełchatowskiego klubu, pomni ostatnich wygranych, mieli duże oczekiwania, co do sobotniego spotkania. Rzeczywistość jednak okazała się zgoła inna. Gdańszczanie już w pierwszych akcjach spotkania zdeklasowali rywali. Gospodarze spisywali się świetnie w każdym elemencie gry, a siatkarze z Bełchatowa nie mogli nic poradzić na świetnie predysponowanych podopiecznych Andrei Anastasiego. Mecz zakończył się w szybkich, trzech setach. Tytuł MVP powędrował do Wojciecha Grzyba.

LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

Trzy punkty dla Radomian!
Częstochowianie pojechali do Radomia w osłabieniu – w ich szeregach zabrakło Rafaela Redwitza. Podopieczni Michała Bąkiewicza oczywiście nie byli stawiani w roli faworytów, niemniej jednak przez większość spotkania siatkarze spod Jasnej Góry stawiali gospodarzom twarde warunki. Jedynie trzeci set od początku do końca był zdominowany przez radomian. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się w czterech partiach. Statuetkę MVP otrzymał Artur Szalpuk.

Cerrad Czarni Radom – AZS Częstochowa 3:1 (27:25, 23:25, 25:17, 25:21)

Akademickie derby dla Politechniki!
Niezwykle ciekawy i zacięty mecz został rozegrany w stolicy! AZS Politechnika Warszawska, przed własną publicznością, podejmowała drużynę z Olsztyna. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych zwrotów. Warszawscy siatkarze bardzo wysoko wygrali drugą partię, a po trzeciej prowadzili już 2:1 w setach. Olsztynianie, nie po raz pierwszy zresztą, pokazali, że są zespołem niezwykle ambitnym i walecznym. Wygrywając czwartą odsłonę meczu wyrównali stan gry. O zwycięstwie gospodarzy w tie-breku zadecydowały niuanse. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Michał Filip.

AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:11, 25:23, 22:25, 15:13)

Zwycięski Cuprum!
Równie ciekawe spotkanie zostało rozegrane w Lubinie. Po zaciętym pierwszym secie w końcówce lepsi okazali się goście. Niemniej jednak, w drugiej części lubinianie nie pozostawili będzinianom żadnych złudzeń wygrywając do 14! Kolejne sety, wygrane kolejno przez Cuprum i Będzin, okazały się bardziej zacięte. Ostatni, piąty set był całkowitą dominacją gospodarzy. Tytuł MVP powędrował do Grzegorza Łomacza.

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:2 (23:25, 25:14, 25:20, 23:25, 15:7)

ZAKSA zgodnie z planem!
Zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle idealnie wywiązali się z roli faworytów sobotniego spotkania. Kielczanie, co prawda próbowali walczyć, ale nie mogli nic poradzić na dobrze predysponowanych kędzierzynian. Obecni liderzy PlusLigi nawet na chwile nie zwalniali tempa i bardzo szybko wygrali całe spotkanie w trzech setach. Statuetkę MVP otrzymał Benjamin Toniutti.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)

Szybkie zwycięstwo rzeszowian!
Spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Asseco Resovią Rzeszów zapowiadało się niezwykle ciekawie! Kibice zarówno jednej jak i drugiej drużyny liczyli na zacięty pojedynek! W praktyce okazało się, że Mistrzowie Polski nie dali żadnych szans jastrzębianom i w szybkich trzech setach odnieśli pewne zwycięstwo! Najlepszym zawodnikiem spotkania został Lukas Tichacek.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 15:25, 14:25)

Źródło: Informacja własna

Urszula Minarczuk

Niepoprawna optymistka zakochana w siatkówce. Przyszła psycholog. Roztrzepana i zakręcona. Uwielbiam pisać i dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami. Nigdy nie pogardzę dobrą książką i… meczem siatkówki o 3 w nocy! ;)