#PlusligoweBatalie: Pięciosetowy bój dla lubinian

 

Pierwszą plusligową batalię w listopadzie stoczyły Effector Kielce i Cuprum Lubin. Drużyny spotkały się, by rozegrać zaległy mecz z drugiej kolejki ligowej rywalizacji. O losach spotkania zadecydował dopiero tie-break. 


Przyjezdni rozpoczęli mecz z wysokiego "C" i szybko objęli prowadzenie. Wygrali dwa pierwsze sety choć już w drugiej partii poczuli mocniej na sobie oddech gospodarzy. Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęli goście, ale kielczanie nie zrezygnowali z walki o punkty. Wygrali kolejne dwie partie! W tie-break'u jednakże więcej zimnych nerwów zachowali lubinianie! 

Effector Kielce – Cuprum Lubin 2:3 (18:25; 23:25; 25:22; 25:18; 9:15)

MVP: Grzegorz Łomacz

Składy:

Effector Kielce: Komenda, Wohlfahrtstatter, Wachnik, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak(libero) oraz Więckowski, Superlak, Formela

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Böhme, Täht, Hain, Łomacz, Rusek(libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz, Gunia, Koumentakis, Kryś(libero) 

 

informacja własna 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz