#PLUSLIGOWEBATALIE: Pewna wygrana Zaksy!

1517552_936057256492721_5461505599223045696_nW 14. kolejce Zaksa Kędzierzyn – Koźle pewnie pokonała zespół Cerrad Czarni Radom. Aktualnie podopieczni Ferdinando De Giorgi zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

I set

Mecz rozpoczął Dawid Konarski udanym atakiem. Przy wyniku 3:2 punkt zdobył Kevin Tillie. Do remisu doporwadzają ataki Bartłomieja Bołądzia oraz Wojciecha Żalińskiego (6:6). Na piewszą przerwę techniczną z przewagą schodzili gospodarze po udanym zbiciu Tillie (8:6). Chwila przerwy źle podziałała na podopiecznych Raula Lozano, który zdecydował się wziąć czas po serii udanych akcji kędzierzynian oraz błędach własnych Kampy i Bołądzia (12:8). Asem serwisowym Ostrowski próbuje zmniejszyć przewagę gospodarzy (12:10). Łukasz Wiśniewski dwukrotnie zatrzymał przyjezdnych blokiem i gospodarze prowadzili 16:11 na drugiej przerwie technicznej. Przy stanie 19:13, po udanym bloku Gladyra, o czas ponownie poprosił szkoleniowiec Czarnych Radom. Końcówka seta to dominacja w atakach Konarskiego oraz Deroo – kędzierzynianie wygrali seta 25:15.

II set

Set rozpoczął się udanym atakiem Tillie oraz asem serwisowym Dawida Konarskiego (2:0). Walka stała się wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Dwa błędy kędzierzynian oraz udany atak Bołądzia doprowadziły do remisu 4:4. Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodzili kędzierzynianie po błędzie Szalpuka na zagrywce (8:7). Kolejne akcje meczu to zwiększanie prowadzenia gospodarzy. Świetne ataki Tillie i Konarskiego pozwoliły gospodarzom na zdobycie pięciu punktów zapasu (14:9). O czas poprosił Raul Lozano. W ataku znów świetnie spisywał się reprezetant Francji – Kevin Tillie, dzięki któremu na drugą przerwę techniczną Zaksa schodziła z prowadzeniem 16:11. Po stronie radomian na parkiecie pojawili się Szczurek i La Cavera, lecz nie zmieniło to sytuacji Czarnych Radom (17:12). Końcówka seta to popis czwórki kędzierzyńskich zawodników. Tillie posłał asa serwisowego, a Gladyr z Konarskim skończyli ataki. Seta zakończyl Szalpuk błędem dotknięcia siatki (25:19).

III set

Ostatni set tego spotkania rozpoczął Daniel Pliński od udanego bloku. Jednak kędzierzynianie szybko odpowiedzieli skutecznym blokiem najpierw Deroo, a następnie Toniuttiego. Przy stanie 4:1 o czas poprosił szkoleniowiec siatkarzy z Radomia. Prowadzenie gospodarzy zwiększyły udane ataki i bloki Deroo (7:3). Po błędzie Grobelnego to Zaksa schodziła z buforem bezpieczeństwa na pierwszą przerwę techniczną. Radomianie starali się dogonić przeciwników dzięki atakom Ostrowskiego i Szalpuka (8:6). Znów dwa punkty z kolei zdobyli gospodarze, dzięki skutecznym blokom Konarskiego i Tillie (10:7). Po kolejnych udanych akcjach Konarskiego (14:8), o przerwę ponownie poprosił Raul Lozano. Po powrocie na boisko skutecznie zaatakowali Bołądź oraz Grobelny (14:10). Na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem zeszli gospodarze, po udanym ataku Gladyra (16:12). Kolejna część seta to gonienie kędzierzynian przez podopiecznych Lozano. Po udanym ataku Bołądzia przewaga Zaksy zmalała do trzech punktów (21:18). Po serii punktów Czarnych Radom – udane ataki Żalińskiego oraz blok Szalpuka, o czas poprosił szkoleniowiec de Giorgi (23:21). Mecz zakończył błąd Ostrowskiego w zagrywce (25:23).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:15, 25:19, 25:23)

MVP: Dawid Konarski

Składy zespołów:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kevin Tillie, Dawid Konarski, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski (L) oraz Krzysztof Rejno, Rafał Buszek, Kamil Semeniuk

Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Michał Ostrowski, Daniel Pliński, Wojciech Żaliński, Lucas Kampa, Artur Szalpuk, Neven Majstorović (L) oraz Igor Grobelny, Patryk Szczurek, Zack La Cavera