#PlusligoweBatalie: Olsztynianie lepsi od Jastrzębian w hicie kolejki

 

W ramach 16. kolejki Indykpol AZS Olsztyn gościł na swoim boisku Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny są wysoko w plusligowej tabeli i bardzo pozytywnie zaskakują w tym sezonie. Najciekawiej zapowiadające się spotkanie w tej rundzie rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze. 


Początek meczu to mocne otwarcie gospodarzy, ale jastrzębianie bardzo szybko doprowadzili do remisu. O losach seta przesądziła końcówka, a decydujący punkt dla swojej drużyny zdobył asem serwisowym Salvador Hidalgo Oliva. Drugi set padł łupem siatkarzy z Warmii. Kolejna odsłona meczu była bardziej zacięta. Więcej szczęścia w końcówce partii mieli olsztynianie. W czwartej partii emocji ponownie nie brakowało, a zwłaszcza w końcówce! Piłkę setową mieli i olsztynianie, i jastrzębianie, ale to akademicy finalnie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść skutecznie blokając dwukrotnie pod rząd wymienionego wyżej Kubańczyka. Trzy punkty zostały w Olsztynie!

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:1 (24:26; 25:18; 25:23; 27:25)

MVP: Wojciech Włodarczyk

Składy:

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Zniszczoł, Kochanowski, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek(libero) oraz Pliński, Boswinkel, Makowski, Buchowski

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Kosok, Boruch, Derocco, Kampa, Hidalgo Oliva, Popiwczak(libero) oraz Gil, Touzinsky, Ernastowicz, Bachmatiuk

 

informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz