#PlusligoweBatalie: Olsztynianie na fotelu wicelidera!

Ostanim meczem 7. kolejki PlusLigi był pojedynek Indykpolu AZS-u Olsztyn z Effectorem Kielce. W hali Urania lepszą drużyną okazał się zespół trenera Andrei Gardiniego, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem kieleckich zawodników.

Początek inauguracyjnego seta należał do gospodarzy meczu, którzy szybko wypracowali sobie przewagę. Przez cały set kielczanie próbowali odrobić straty do rywala, ale Indykpol AZS Olsztyn nie pozwolił doprowadzić do remisu. Siatkarze Andrei Gardiniego wygrali 25:20. Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry obu ekip, ale w końcowej części seta olsztynianie wypracowali sobie kilka "oczek" przewagi i druga partia także zakończyła się na ich korzyść (25:23). Kielczanie nie zamierzali odpuścić i w trzeciej odsłonie także walczyli o każdą piłkę, ale dzięki dobrym kontrom, Indykpol AZS Olsztyn uzyskał prowadzenie 19:16. Effector Kielce nie zdołał już wyrównać rywalizacji i to gospodarze zwyciężyli w całym spotkaniu 3:0.

Indykpol AZS Olsztyn – Effector Kielce 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)

MVP: Wojciech Włodarczyk

Składy zespołów:

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Boswinkel, Makowski, Buchowski

Effector Kielce: Komenda, Wohlfahrtstatter, Wachnik, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak (libero) oraz Więckowski, Superlak, Bućko

źródło: informacja własna / fot. Anna Wincek (VOLLEYWORLD)