#PlusligoweBatalie: Niespodziewane zwycięstwo częstochowskich akademików!

 

Pojedynek warszawsko – częstochowski zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Michała Bąkiewicza. Faworyzowani gospodarze zdołali wygrać tylko pierwszego seta, a trzy kolejne zakończyły się sukcesem siatkarzy spod Jasnej Góry.

Inaguracyjny akt był rozgrywany pod dyktando podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka. Inżynierowie błyskawicznie wyszli na prowadzenie i zdołali utrzymać się na nim aż do samego końca premierowej odsłony. Częstochowscy akademicy zaprezentowali się z dobrej strony, ale często się myli zarówno w polu zagrywki, jak i w ataku. Liczne błędy własne uniemożliwiły im nawiązanie walki o zwycięstwo w pierwszym secie. Drugą partię lepiej otworzył zespół prowadzony przez trenera Michała Bąkiewicza. Gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania, ale przyjezdni jeszcze szybciej odbudowali swoją przewagę. Gra miejscowej drużyny obfitowała w błędy. Stołeczni siatkarze przeżywali kryzys, a goście cieszyli się z nadwyżki w postaci czterech punktów. W kluczowej części seta Wilki Bednaruka zdołały się przełamać i na tablicy wyników pojawił się remis. Rozstrzgnięcie nastąpiło w końcówce, która była rozgrywana na przewagi. Drugi akt padł łupem ekipy spod Jasnej Góry. Pierwsza część trzeciej odsłony należała do warszawian, a druga do częstochowian. Akademicy w naprawdę ładnym stylu przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę i tym samym wzbogacili swój plusligowy dorobek punktowy o co najmniej jedno „oczko”. Rywalizacja w ramach czwartego seta przez dłuższy czas była wyrównana, ale w końcowej części dominowali przyjezdni. Czwarta partia i cały mecz zakończył się triumfem częstochowskiego AZS-u.


ONICO Politechnika Warszawska – AZS Częstochowa 1:3 (25:22, 29:31, 22:25, 21:25)
MVP: Oleksandr Grebeniuk

Składy:
ONICO Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Zagumny, Wrona, Filip, Łapszyński, Kwolek, Olenderek (L) oraz Smoliński, Samica, Mikołajczak, Świrydowicz, Firlej
AZS Częstochowa: Polański, Wawrzyńczyk, Szalacha, Adamajtis, Szymura, Buczek, Kowalski A. (L) oraz Kowalski T.,  Grebeniuk, Moroz

źródło: informacja własna / fot. Kamil Woldański (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz